0

جهانگیری: دولت ، رقیب هیچ بخشی ازکشور نیست

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

جهانگیری: دولت ، رقیب هیچ بخشی ازکشور نیست

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر لزوم حاکمیت ثبات سیاسی بر کشور اظهار کرد: کشور باید از فضای انتخاباتی خارج و وارد فضای کار و همدلی شود.

 

دولت رقیب هیچ بخشی از کشور نیست و نمی‌شود به دولت به ویژه از سمت برخی دستگاه‌های حکومت به عنوان رقیب نگاه شود.

 

به گزارش ایسنا و ایلنا اسحاق جهانگیری که در مراسم افتتاح فاز اول تصفیه خانه پردیس سخن می گفت، با بیان اینکه برای کشور مسائل فرعی ایجاد نکنیم، گفت: مسائل جزئی را بزرگ نکنیم و مانع حل مسائل اصلی مردم ایران نشویم.

 

خوب نیست ملتی که این طور صبورانه و با متانت و بزرگی در همه صحنه ها حضور دارند به جای حل مسائل اصلی آنها یک سری مسائل حاشیه ای را عمده کنیم و خودمان و مدیریت کشور را به این مسائل مشغول کنیم.

 

وی افزود: عده ای هم این وسط سوء استفاده و فکر کنند فرصتی پیش آمده که بیایند دستاورد مهم کشور همچون امنیت را با خطر روبه رو کنند.

 

وی با بیان اینکه کشور باید از فضای انتخاباتی فاصله بگیرد، ادامه داد: همه باید بپذیریم که از فضای انتخابات دور شدیم، هرکس فارغ از این که به چه کسی رأی داده باشد، شهروند ایران است و همه انتظار دارند دولتی که انتخاب می شود به همه مردم خدمت کند.

 

جهانگیری مشکل آب، مقوله توسعه کشور، مسائل فرهنگی و مسئله بیکاری را چالش های کشور دانست و  با تاکید بر لزوم  تغییر فضای فرهنگی و اجتماعی نسبت به سرمایه‌گذار و بخش خصوصی افزود:استانداران، فرمانداران، ائمه جمعه و سایر مسئولین باید همان طور که افتخار می‌کنند با بسیج و نیروهای انقلابی می‌نشینند، با بخش خصوصی نیز بنشینند و به آن افتخار کنند.

 

جهانگیری بیکاری را یکی از ابرچالش‌های پیش روی کشور عنوان و خاطرنشان کرد: مسأله بیکاری از دولت‌های گذشته یکی از مسائل پیش روی کشور بوده است، اما امروز تبدیل به مسأله جدی‌تری شده است.

 

جهانگیری تعامل با دنیا را یکی دیگر از الزامات حل ابرچالش بیکاری دانست و تأکید کرد: بر اساس اظهارات کارشناسان برای ایجاد یک میلیون شغل نیازمند 800 هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.باید با دنیا خوب باشیم و با آنها تعامل و گفت‌وگو داشته باشیم و بتوانیم از آنها پول و بازار دریافت کنیم. مردم نیز با آگاهی انتخاب کرده‌اند که می‌خواهند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 21 خرداد 1396  8:58 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها