0

کمبود ۱۵۰ هزار پرستار در کشور

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

کمبود ۱۵۰ هزار پرستار در کشور

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که طبق آمار رسمی کمبود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار پرستار در کشور وجود دارد، گفت: بهره گیری از ظرفیت خدمات پرستاری در منزل اقدامی برای جبران کمبود پرستار است.

 

به گزارش  فارس، حیدرعلی عابدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان، درباره بیکاری پرستاران و ضرورت حمایت از این قشر، گفت: کمبود پرستار در کشور واقعیتی انکار ناپذیر است اما اکنون آمار دقیقی برای تعداد پرستاران وجود ندارد.

 

نماینده اصفهان در مجلس  ادامه داد: باید بررسی شود که تعداد پرستاران جویای کار چه میزان است زیرا برخی از پرستاران بیکار به دلایل مختلف جویای کار نیستند و نباید آن ها را در زمره این آمار قرار داد.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: اغلب بیمارستان ها نیاز به پرستار دارند که در مواردی نیز جذب نیرو می کنند که با توجه به این امر باید از چنین ظرفیتی برای استفاده هرچه بهتر از نیروی پرستار بهره مند شد.

 

وی تصریح کرد: البته با توجه به مصوبه مجلس مبنی بر خدمات پرستاری در منزل، می توان با بهره گیری از این فرصت، پرستاران مشغول به ارائه خدمت در منزل به بیماران شوند.

 

عابدی درباره طرح تربیت پرستار، یادآور شد: آمار رسمی نشان می دهد که بین 100 تا 150 هزار کمبود پرستار در کشور وجود دارد زیرا زمانی که بیمارستانی تاسیس می شود و این مرکز درمانی 200 تخت بیمارستانی را در خود جای داده پس حداقل نیاز به 400 پرستار در این مرکز احساس می شود.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 17 خرداد 1396  9:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها