0

مردم نگران سپرده‌ خود نزد موسسه‌ نور نباشند

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

مردم نگران سپرده‌ خود نزد موسسه‌ نور نباشند

خبرگزاری ایسنا: قائم‌مقام موسسه اعتباری نور گفت: مردم به‌هیچ‌عنوان نگران سپرده‌های خود نزد این موسسه نباشند زیرا بانک مرکزی بازپرداخت سپرده‌های مردمی را در بانک‌ها و مؤسسات مالی مجاز تضمین کرده و تا ریال آخر بازپرداخت آن‌ها را ضمانت می‌کند.


«رضا معمار اصفهانی» در نشست خبری، اظهار کرد: در تاریخ 11 مردادماه 1394 موسسه مالی و اعتباری نور با دریافت مجوز از بانک مرکزی فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر 336 شعبه‌ی این موسسه در سراسر کشور فعالیت می‌کند.

وی بابیان این‌که از سال 94 تلاش‌ها برای حرکت در راستای بانکداری الکترونیک در موسسه شروع‌شده است، ادامه داد: با مجوز بانک مرکزی موسسه نور ضمن عضویت در شبکه شتاب به سامانه‌های ساتنا و پایا متصل بود و زمینه‌ی استفاده‌ی مشتریان از خدمات بانکداری الکترونیک ازجمله همراه بانک و اینترنت بانک را فراهم کرده است .

معمار اصفهانی بابیان اینکه سهامداران اصلی موسسه نور اشخاص حقیقی هستند و اسامی آن‌ها در سایت  بورس وجود دارد، گفت: این موسسه هیچ‌گونه وابستگی به نهادهای دولتی و غیردولتی ندارد و مؤسسین آن نیز از باسابقه‌ترین نیروها در سیستم بانکی کشور هستند.

وی تأکید کرد: تمامی بانک‌ها و مؤسسات مالی مجاز و تحت نظارت بانک مرکزی ملزم هستند که 13.5 درصد از سپرده‌های خود را تحت عنوان سپرده قانونی  نزد بانک مرکزی تودیع نمایند و همچنین سپرده‌ها را از طریق صندوق ضمانت سپرده‌گذاری بیمه کنند که این دو عامل جای نگرانی برای سپرده‌گذاران باقی نمی‌گذارد.

 معمار اصفهانی بابیان اینکه موسسه نور دارای مجوز رسمی فعالیت از بانک مرکزی است، تأکید کرد: مردم به‌هیچ‌عنوان نگران سپرده‌های خود نزد این موسسه نباشند زیرا بانک مرکزی بازپرداخت سپرده‌های مردمی را در بانک‌ها و مؤسسات مالی مجاز تضمین کرده و تا ریال آخر بازپرداخت آن‌ها را ضمانت می‌کند.

قائم‌مقام موسسه اعتباری نور با اشاره به اینکه شعبه شهرستان ایلام یکی از شعب ممتاز موسسه محسوب می‌شود که حجم سپرده‌ها و میزان اعتماد مردم به آن در نوع خود مثال‌زدنی بوده است، افزود: حدود 19 هزار و 400 نفر نزد شعبه ایلام حدود 300 میلیارد تومان سپرده گزاری کرده‌اند که از این تعداد سپرده 15 هزار نفر آن‌ها کمتر از 1 میلیون تومان است.

وی خاطرنشان کرد: ریشه‌ی اصلی مشکلات ایجادشده برای این موسسه به سابقه موسسه آرمان بازمی‌گردد که ما به مردم حق می‌دهیم که محتاط و دقیق باشند، اما واقعیت این است که موسسه مذکور فاقد مجوز بانک مرکزی است.

معمار اصفهانی ادامه داد: از روزی که مردم برای دریافت سپرده‌های خود به شعبه ایلام مراجعه کرده‌اند به‌نوبت سپرده‌های خود را دریافت نموده و تاکنون حدود 40 میلیارد تومان به مشتریان پرداخت‌شده است و البته ناگفته نماند پرداخت سود نیز طبق قرارداد انجام خواهد شد.

وی ادامه داد : طبق قوانین و مقررات ناظر بر سیستم بانکی اعم از دولتی و غیردولتی و مؤسسات اعتباری چنانچه سپرده‌گذاران پیش از موعد قیدشده در قرارداد اقدام به فسخ قرارداد کنند سود پرداختی به آن‌ها نیز کاهش خواهد یافت.

قائم‌مقام موسسه اعتباری نور با تأکید بر این‌که برای بازپرداخت سپرده‌های مشترکین هیچ مشکلی وجود ندارد گفت: اما مشترکان عزیز باید بدانند که این کار زمان‌بر است و از کسانی که خواهان فسخ قرارداد خود هستند می‌خواهیم بتدریج مراجعه کنند.

 

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

سه شنبه 16 خرداد 1396  6:40 PM
تشکرات از این پست
amirali123
amirali123
amirali123
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 15244
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به:مردم نگران سپرده‌ خود نزد موسسه‌ نور نباشند

و باز هم سریال این موسسات اول مجاز .............. و بعدا غیر مجاز .. نمیدونم اخه این چه وضعی هست

 

غزال خوش صدا توئی ، راسخون

شیرین تر از عسل توئی ، راسخون

بین تموم سایتهای اینترنت

 نگین بی بدل توئی ، راسخون

سه شنبه 16 خرداد 1396  6:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها