0

جان کری هشدار داد: وضع تحریم جدید علیه ایران می‌تواند خطرناک باشد

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

جان کری هشدار داد: وضع تحریم جدید علیه ایران می‌تواند خطرناک باشد

به نقل از آسوشیتدپرس؛ جان کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا، در یک سخنرانی به تلاش برخی سناتورهای این کشور برای تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران اشاره کرد و آن را «خطرناک» خواند. 
 
کری در این باره گفت: حتی اگر دونالد ترامپ دستور به لغو توافق هسته‌ای ایران دهد، این توافق می‌تواند پابرجا بماند؛ اما اگر تحریم‌های اقتصادی جدیدی علیه این کشور وضع شود، وضع خطرناک خواهد شد.
 
کری که در سان‌فرانسیسکو سخنرانی می‌کرد، گفت: وضع تحریم‌های جدید علیه افرادی که با آزمایش موشک‌های بالستیک ایران ارتباط دارند، موجب می‌شود مردم این کشور مطمئن شوند توافق هسته‌ای سال 2015 برای آنها هیچ نتیجه مثبتی در پی نداشته است. به موجب توافق هسته‌ای، باید تحریم‌های اقتصادی در مقابل توقف برنامه‌های هسته‌ای ایران، برچیده شوند. 
 
کری در ادامه افزود: اگر ما تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کنیم و این کشور را به انزوا ببریم، خطرناک خواهد بود و ممکن است نتیجه‌ای کاملا متفاوت برای ما داشته باشد.
 
کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا ماه گذشته با اکثریت آرا طرح تحریم‌های جدید علیه ایران را به تصویب رساند که به رئیس‌جمهور این کشور اجازه می‌دهد به بهانه برنامه موشکی بالستیک ایران، تحریم‌های جدیدی علیه این کشور اعمال کند.
 
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، نیز در جریان مبارزات انتخاباتی وعده داده بود به محض ورود به کاخ سفید، توافق هسته‌ای ایران را لغو کند.
 
جان کری در ادامه ابراز امیدواری کرد ترامپ به حرف مقامات دولتش گوش کند و گفت: امیدوارم آن‌ها فقط بزرگسالانی در یک اتاق (دولت) نباشند؛ بلکه گوش شنوا داشته و به توصیه‌های ارائه شده توجه کنند.
 
وزیر خارجه پیشین آمریکا نقش بسیار پررنگی در به نتیجه رسیدن توافق هسته‌ای با ایران ایفا کرد. وی در سخنرانی روز گذشته از حاضران خواست مبارزه و تلاش بیشتری داشته باشند تا دولت ترامپ به ارزش حقیقی دیپلماسی پی ببرد.
سه شنبه 16 خرداد 1396  11:53 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها