0

حسابداري تحت وب چيست؟

 
farnazi44
farnazi44
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1396 
تعداد پست ها : 4

حسابداري تحت وب چيست؟

حسابداري تحت وب چيست؟

 

احتمالا اگر مطالب قبلي منتشر شده در بخش "نرم افزار حسابداري" را مطالعه کرده باشيد، شايد بتوانيد به اين سوال پاسخ بديد که حسابداري تحت وب چيست؟. درمطالب قبلي به وجود و پيدايش نرم افزارهاي حسابداري تحت وب کم و بيش اشاره شد، و همچنين مزايا و معايب چنين نرم افزارهايي نيز ارائه شده است که براي مطالعه مقالات مرتبط مي توانيد بر روي عبارت نرم افزار حسابداري تحت وب، کليک نماييد. به طور خيلي مختصر و مفيد در جواب به سوال حسابداري تحت وب چيست و چه مي تواند باشد، مي توان گفت هر شرکت و واحدي که براي ثبت و نگهداري اطلاعات مالي خود از نرم افزارهاي حسابداري تحت وب و آنلاين استفاده مي کند، از حسابداري تحت وب و حسابداري آنلاين استفاده مي کند. تمامم مزايا و معايب موجود در نرم افزارهاي تحت وب مالي، مستقيما سيستم حسابداري شرکت را تحت تاثير قرار مي دهد و در واقع وقتي مي خواهيم مزايا و معايب سيستم حسابداريي تحت وب را بررسي کنيم، بايد در ابتدا نرم افزارهايي که بدين منظور استفاده مي شود را بررسي نماييم.

 حسابداري تحت وب چيست؟

براي مشخص شدن پاسخ سوال، حسابداري تحت وب چيست؟، بهتر است بگوييم که سيستم حسابداري که به جاي استفاده از سرورهاي داخلي و نصب و پياده سازي شبکه هاي کامپيوتري در داخل شرکت، از سرورهاي سمت عرضه کننده نرم افزار حسابداري استفاده مي کند، و به جاي هزينه هاي گزاف پشتيباني و استرس هاي پشتيباني به موقع از خدمات به روز و آفلاين و آنلاين بهره مي برد و از آخرين تغييرات و به روز رساني هاي نرم افزار در همان لحظه بهره مند مي شود.

 

حسابداري تحت وب چيست؟ يعني يک دستگاه کامپيوتر معمولي با توان اتصال به اينترنت و راه اندازي سيستم هاي عامل ، و يک اينترنت، و يک ميز و صندلي به همراه يک فنجان قهوه داغ و تلخ، نرم افزار شما در لحظه اتصال به اينترنت در دسترس بوده و هيچ هزينه پياده سازي و هيچ زماني براي تعلل نياز نيست.

 

نرم افزار حسابداري

 

با ظهور کامپيوتر، نرم افزارهاي مختلفي در رشته ها و زمينه هاي متنوع ارائه شد، هدف ا ارائه اين نرم افزارهاي تسهيل فرايند امور و کاستن از هزينه هاي اضافي و مهمتر از همه سرعت بخشيدن به امور بود. اما کامپيوتر پايان کار نبود، علي رغم پيشرفت کامپيوتر و افزايش توانايي ها آن روز به روز در حال افزايش بود، پيدايش اينترنت و فضاي مجازي خود انقلاب ديگر در افزايش تبادل اطلاعات در دنيابي امروز به شمار مي رود، به نظر مي رسد کامپيوتر و اينترنت دو نيمه از يک جنس واحد بودند که بدون هم وظيفه اي که داشتند را نمي توانستند به خوبي انجام دهند. در حسابداري نيز، نرم افزارهاي مختلفي ابتدا بر مبناي کامپيوتر و سپس اينترنت پا به عرضه گذاشتند که نمي توان نقش هيچ کدام را ناديده گرفت. زمان زيادي از بخش هاي عظيم مالي شرکت ها نمي گذرد که دفترهاي زياد در بايگانيهاي چندين طبقه اي براي مراجعات بعدي انباشته مي شدند. از حسابداران چند ده نفري و شايد هم بيشتر براي ثبت و حفظ اطلاعات مالي شرکتها استفاده مي شده است. که همه و همه به مدد ورود چنين نرم افزارهايي ديگر شبيه به يک کابوس تخيلي است.

دوشنبه 15 خرداد 1396  12:20 PM
تشکرات از این پست
hesabdara
hesabdara

پاسخ به:حسابداري تحت وب چيست؟

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
اگر مایلید که در مورد بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب اطلاعاتی به دست بیاورید کافیست که به وب سایت حسابدارا مراجعه کنید.
https://hesabdara.com/the-best-web-accounting-software/
شنبه 5 شهریور 1401  12:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها