0

جزئیات پرداخت وام ۵ میلیون تومانی به پشتوانه یارانه

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

جزئیات پرداخت وام ۵ میلیون تومانی به پشتوانه یارانه

جزئیات پرداخت وام ۵ میلیون تومانی به پشتوانه یارانهیک مسئول در بانک مرکزی با بیان این که سرپرستان خانوار می‌توانند حساب یارانه نقدی خود را به عنوان ضمانت وام ۵ میلیون تومانی معرفی کنند، گفت: بازپرداخت این تسهیلات ۵ساله و نرخ سود ۱۸ درصد است.

 

ضمن این که این وام برای خرید کالا قابل استفاده است و امکان برداشت نقدی ندارد. 

 

حمیدرضا غنی آبادی در گفت وگو با مهر با تشریح جزئیات تمهیدات جدید بانک مرکزی برای ارائه تسهیلات آسان به مردم گفت: در این راستا بانک مرکزی از سال گذشته، ساز و کار اعطای کارت اعتباری به مردم را فراهم کرد تا بانک ها بتوانند کارت های اعتباری را بر مبنای عقد مرابحه صادر کنند.

 

غنی‌آبادی خاطرنشان کرد: بانک ها از مشتریان وثیقه هایی را طلب می‌کردند که بعضی مردم امکان تامین آن را نداشتند و لذا نمی توانستند از این کارت های اعتباری یا تسهیلات استفاده کنند؛ بر همین اساس بانک مرکزی در سال ۹۶ در صدد است که روش‌هایی را برای تامین وثیقه آسان از سوی مردم در دستور کار قرار دهد.

 

بر همین اساس به دلیل این که اکثریت و قاطبه سرپرستان خانوار، یک حساب یارانه ای دارند، در واقع این تدبیر اتخاذ شد که به پشتوانه یارانه و حساب یارانه ای، امکان صدور کارت اعتباری فراهم باشد و در واقع، وثیقه مورد نیاز بانک، به صورت خودکار تامین شود.

 

مدیر اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی افزود: متقاضیان کارت های اعتباری با ضمانت قرار دادن حساب های یارانه ای، می‌توانند از وام استفاده کنند؛ به این معنا که مردم با پشتوانه قرار دادن حساب های یارانه ای خود، حداکثر تا سقف ۵ میلیون تومان با عقد مرابحه و امکان بازپرداخت حداکثر ۵ ساله و سود ۱۸ درصد، وام دریافت کنند که بازپرداخت تسهیلات، به صورت خودکار از محل یارانه های نقدی از سوی دولت باشد. 

 

وی اظهار داشت: مبالغ این وام ها، صرفا برای خرید کالا و خدمات بوده و تراکنش‌های مالی برداشت وجه و انتقال وجوه، امکان پذیر نیست؛ بر همین اساس، بخشنامه مربوطه ۲۷ اردیبهشت ماه امسال به شبکه بانکی ابلاغ شده است و قابلیت اجرایی دارد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 13 خرداد 1396  11:13 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها