0

حدادعادل: وقتی شورای نگهبان انتخابات را تایید می کند هیچ کس حق ندارد در آن تردید کند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

حدادعادل: وقتی شورای نگهبان انتخابات را تایید می کند هیچ کس حق ندارد در آن تردید کند

حدادعادل: وقتی شورای نگهبان انتخابات را تایید می کند هیچ کس حق ندارد در آن تردید کند نایب رئیس شورای مرکزی جمنا با یادآوری برخی اظهارات انتخاباتی گفت: هیچ وقت در این 40سال به یاد ندارم که مخالفان دو طرف این طور نسبت به طرف مقابل نظر داشته باشند و این عصبانیت برای جامعه ما خوب نیست.

 

انتخابات خوب انتخاباتی است که وقتی تمام شد همه مردم رئیس جمهور منتخب را رئیس جمهور خود بدانند. به لحاظ قانونی وقتی شورای نگهبان انتخابات را تایید می کند هیچ کس حق ندارد در رئیس جمهور بودن فرد تردید کند ولی یک قانون داریم و یکی هم دل است. با دل مردم چه کار باید کرد؟ مردمی که امروز به خاطر شورای نگهبان سکوت کردند دلهایشان چه می گوید؟ باید به فکر علاج این دل ها بود.

 


16میلیون رای رئیسی برای ما یک سرمایه است


به گزارش خراسان غلامعلی حداد عادل که پنج شنبه شب در مراسم ضیافت افطاری جامعه اسلامی مهندسین سخن می گفت، با اشاره به شکل گیری جبهه مردمی نیرو های انقلاب اسلامی، افزود: «برای ما مسلم است که هیچ کدام از احزاب اصولگرا به تنهایی نمی توانند در انتخابات موفق شوند و اگر این احزاب هر کدام جدای از دیگری تصمیم بگیرند ما تابلوی خفت باری از شکست را به دست خودمان ترسیم می کنیم اما امروز هیچ کسی نمی تواند مدعی شود که در ایران می تواند به عنوان یک حزب واحد 16میلیون رای را جذب کند. عقل سالم حکم می کند که در انتخابات ریاست جمهوری باید به وحدت برسیم. بر این اساس سازوکاری ایجاد کردیم که در عین تکثر دچار تفرقه نشویم و جبهه مردمی را تشکیل دادیم...و نتیجه 16 میلیون رای شد که برای ما یک سرمایه به حساب می آید.»

 


احتمال پیروزی روحانی را می دادیم


رئیس سابق مجلس با بیان این که از ابتدا احتمال پیروزی رقیب را می دادیم، افزود: یک دلیل آن بررسی آماری انتخابات های ریاست جمهوری دنیاست که تاکنون 14 مورد اتفاق افتاده که فردی در دور اول رئیس جمهور باشد و در دور دوم رای نیاورد. با این وضع تلاش کردیم جبهه کار خود را انجام دهد و فکر می کنیم این امر موفقیت و دستاورد بزرگی است.

 


حرف های انتخاباتی رئیس جمهور ساختار شکن بود


وی تصریح کرد: بنده فکر می کنم در این انتخابات رئیس جمهور پیروز حرف هایی زد که این ها ساختار شکنانه بود. قرار نیست که ما در انتخابات برای رای آوردن حرف های دشمنان نظام را تکرار کنیم. قرار نیست ما برای رای آوردن بگوییم اگر رقیب بیاید در پیاده رو ها دیوار می کشد. آیا این سخن خردمندانه بود که مردم به کسی که 38 سال حکم قتل و زندان امضا کرده رای نمی دهند؟ اولا که رئیسی در همه عمر قضایی خودش یک حکم قتل هم صادر نکرده است اما اگر هم کسی قاضی بود حکم قتل چه کسی را صادر کرده است؟ مگر غیر از این است که شما زیر پوست مردم قصه منافقین را مطرح کردید؟ آیا نباید ملت از کسانی که شر این ها را از سر مردم کم کردند ممنون باشد؟ حداد عادل افزود: گفتند اگر فلانی بیاید حتما جنگ می شود. این روز ها به این فکر می کردم که اگر رئیسی پیروز شده بود و ترامپ به عربستان می رفت و همین کار ها را می کرد، طرف مقابل چه می گفت؟ اما ما الان مسئله را مسئله رئیسی و روحانی نمی دانیم و معتقدیم باید جلوی آن ها صفی واحد باشیم.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 13 خرداد 1396  10:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها