0

واکسن DNA برای درمان آلزایمر

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

واکسن DNA برای درمان آلزایمر

واکسن DNA برای درمان آلزایمر

 

نمناک/ محققان راه جدیدی برای درمان آلزایمر پیدا کرده اند, واکسن حاوی دی ان ای میتواند در درمان آلزایمر تاثیر بسیاری داشته باشد.


نمناک؛ آلزایمر یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که بتدریج توانایی های ذهنی بیمار تحلیل می رود. بارزترین تظاهر زوال عقل اختلال حافظه است.

زمانی که واکسن حاوی DNA وارد پوست می شود، سیستم ایمنی را به گونه ای تحریک می کند که آنتی بادی هایی برای محافظت از بدن در برابر پروتئین های مرتبط با آلزایمر تولید می کند.

مطالعات جدید نشان می دهد یک واکسن جدید که حاوی دی ان ای است از تجمع بتا آمیلوئید در بدن و بروز آلزایمر جلوگیری می کند.

زمانی که واکسن حاوی DNA وارد پوست می شود، سیستم ایمنی را به گونه ای تحریک می کند که آنتی بادی هایی برای محافظت از بدن در برابر پروتئین های مرتبط با آلزایمر(Alzheimer) تولید می کند.

این تحریک بدون تورم مغزی در بیمار است. این مطالعه حیوانی نشان می دهد واکسن حاوی پروتئین سمی بتا آمیلوئید سیستم ایمنی را به نحوی تحریک می کند که در انسان نیز کاملا ایمن است.

مطالعات قبلی ارتباط آنتی بادی و کاهش آمیلوئید (عامل اصلی آلزایمر) در مغز را تایید کرده است؛ ولی واکسن هایی که بر مبنای آن تولید شد، سبب تورم مغز در انسان می شود.

ولی در راهکار جدید محققان، واکسن حاوی کدهای DNA برای آمیلوئید است و بجای تزریق عضلانی، به پوست تزریق می شود. در این حالت سلول های پوست پروتئین آمیلوئید تولید می کنند و سیستم ایمنی(Safety system) در پاسخ به آن آنتی بادی هایی تولید می کند که از تجمع آمیلوئید جلوگیری می کند. آمیلوئید عامل اصلی آلزایمر و تخریب سلول های عصبی است. این واکسن هنوز در انسان آزمایش نشده است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

جمعه 12 خرداد 1396  2:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها