0

10 بار قصاص برای قاتل فهرجی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

10 بار قصاص برای قاتل فهرجی

10 بار قصاص برای قاتل فهرجیرئیس کل دادگستری استان کرمان از صدور حکم قصاص برای عامل حادثه تلخ روستای جهان آباد فهرج خبر داد و اظهار کرد: متهم با نام «ش. ن» بابت ارتکاب قتل عمد، به 10فقره قصاص نفس از نوع حلق آویز به چوبه دار محکوم شده است.

 

به گزارش خبرنگار ما، یدا... موحد روز گذشته افزود: به زودی حکم به محکوم علیه ابلاغ می شود و قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است و پس از قطعیت در دیوان عالی کشور، حکم به مرحله اجرا در خواهد آمد.نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان، درباره نحوه اجرای حکم نیز گفت: قاعدتا در زمان اجرای حکم و بنا به شرایط زمانی و مکانی، تصمیم در مورد اجرای حکم چه در ملاءعام یا در محل زندان، با جلب نظر دادگاه گرفته خواهد شد.

 

وی یادآور شد: محتویات پرونده حکایت از آن دارد که در تاریخ دوم دی ماه سال گذشته، مقارن ساعت 18:30 فردی مسلح به سلاح جنگی کلاشینکف به منزل فردی به هویت «ک. د» واقع در روستای جهان آباد از توابع شهرستان فهرج یورش برده و با تیراندازی به سمت افراد حاضر در منزل، اقدام به قتل در مجموع 10نفر شامل 8زن و 2مرد و ایراد جرح عمدی 4نفر دیگر (3زن و یک مرد) کرده است.

 

وی ادامه داد: در پنجم دی ماه، متهم در شهرستان ایرانشهر شناسایی و با به کارگیری شگردهای پلیسی و در حالی که مقاومت می کرد، دستگیر و به دادسرای حوزه قضایی محل وقوع جرم اعزام شد که در ادامه، با درخواست احاله و موافقت دیوان عالی کشور، رسیدگی به موضوع به مراجع قضایی شهرستان کرمان محول و با صدور کیفرخواست در دادسرای عمومی و انقلاب کرمان، پرونده برای رسیدگی به شعبه اول دادگاه  کیفری یک کرمان ارجاع شد.

 

وی با بیان این که علت و انگیزه اصلی این حادثه، اختلافات خانوادگی بوده است، عنوان کرد: پزشکی قانونی وضعیت روحی و روانی متهم را در حین ارتکاب جرم فاقد اختلال روانی تشخیص داده است. وی گفت: با استناد به مواد قانونی، متهم موصوف بابت ارتکاب قتل عمد به 10فقره قصاص نفس از نوع حلق آویز به چوبه دار محکوم شده است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: بابت جنبه عمومی بزه جرح عمدی نیز متهم به تحمل پنج سال حبس تعزیری درجه 5 و بابت بزه خرید و نگهداری غیرمجاز سلاح و مهمات جنگی علاوه بر ضبط سلاح و مهمات مکشوفه، به تحمل پنج سال حبس تعزیری درجه 5 محکوم شده است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 11 خرداد 1396  10:45 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها