0

فضیلت شب نیمه شعبان

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

فضیلت شب نیمه شعبان

به گزارش خبرگزاری شبستان: سید بزرگوار رضی الدین علی بن طاووس می فرماید: سزاوار است تعظیم این شب به خاطر ولادت حضرت مهدی علیه السلام نزد مسلمانان و کسانی که اعتراف به حقوق امامت ایشان دارند - به مقداری که پیامبر صل الله علیه وآله آن را ذکر فرموده اند- و سعادتمندان از امت پیامبر(ص) آن را بشارت داده اند؛ و آن گاه که روز گار و زندگانی برای مسلمانان تنگ و تاریک شد و لشکریان دشمن بر آنان مسلط شدند و بدیمنی و شومی گناهان شان آنان را احاطه کرد، پس خداوند مولودی را به دنیا آورد که آنان را از اسارت و بردگی آزاد کند و آنان را بر حقوق از دست رفته ایشان قدرت و توانایی می دهد و به تمامی افراد بشر آنچه را که مستحق آن هستند، اعطا می کند؛ سفره رحمت خود را در شرق و غرب عالم می گستراند؛ سفره ای  که همگان به طور یکسان از آن بهره مند می شوند.

 

کامل کننده الطاف خداوند با اوصافی نیکو است. او بر آن سفره مانند پدری دلسوز نسبت به فرزندان عزیزش یا مانند حاکمی مهربان و بزرگوار نسبت به رعیّت و زیر دستانش می نشیند و آن حضرت(عج) از مقدمات نشانه های سرور و بشارت های خیر و نیکی نسبت به جهان پایدار را به آنها نشان می دهد ؛ آنچه را که حاضرِ آن، گواهی برغایبِ آن می دهد و دل ها را به سوی اطاعت پروردگار می کشاند.

 

سید بن طاووس در ادامه می افزاید: تمامی انسان ها باید برای شکرگزاری آنچه خداوند به وسیله آن حضرت(عج) بر آنان منّت گذاشته و به آنان عطا کرده و به خاطر این که خداوند آنان را از رعیّت و سربازان آن حضرت قرار داده تا برای یاری اسلام و ایمان و ریشه کن کردن کفر و سرکشی و دشمنان اسلام و برپاکردن خیمه های سعادت در تمامی عالم از شرق تا غرب و در دورترین نقاط جهان، او را یاری دهند، این شب را گرامی بدارند و به عبادت بپردازند.

 

و آنها را در خدمت خداوندی که کسی به ذات او پی نمی برد قرار خواهد داد و نیز در خدمت رسول خدا صل الله علیه و آله که سبب این ولادت و سعادت و شرافت دادن به ریاست آن حضرت است و نیز تشکری و خدمتی برای پدران پاک آن حضرت؛ آنان که اصل و ریشه این ولادت مبارک و یاوران آن حضرت(عج) در برپاداشتن حرمت و حفظ احترامش می باشند و نیز تشکر و خدمتی به خود آن حضرت نماید.

 

همان گونه که واجب است هر بنده ای در برابر زمامدار خود که باعث استواری و پایداری او گردیده و سعادت او را تامین نموده خدمت کند و گمان نمی کنم که قوّت بشری قادر بر قیام به این حقوق عظیم و پسندیده باشد مگر با نیروی الهی. پس هر بنده ای از بندگان سعادتمند به خاطر نعمت هایی که به وسیله آن حضرت و به خاطر طفیل وجود ایشان به او می رسد، باید با قدرت و جدیّت به شکر گزاری قیام کند.   

 

 

 

منبع: صحیفه مهدیه ص ۴۳۱

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

جمعه 22 اردیبهشت 1396  12:41 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها