0

اجرایی شدن مرخصی دوره مراقبت برای مادران دارای فرزندخوانده زیر 3 سال

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

اجرایی شدن مرخصی دوره مراقبت برای مادران دارای فرزندخوانده زیر 3 سال

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، از اجرایی شدن مرخصی دوره مراقبت برای مادران دارای فرزندخوانده زیر 3 سال -که از سازمان بهزیستی کشور پذیرفته اند- خبر داد.  

 

به گزارش خراسان، محمد نفریه گفت: مطابق ماده 21 قانون فرزندخواندگی جدید و ضوابط مندرج در بخشنامه تامین اجتماعی، زنان شاغلی که سرپرستی کودک زیر سه سال را برابر حکم دادگاه می‌پذیرند، می‌توانند از مزایای مرخصی دوره مراقبت بهره‌مند شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: میزان این مرخصی، معادل مرخصی دوره زایمان است. یعنی مادران فرزندپذیر می‌توانند ضمن استفاده از مرخصی و ترک کار، حقوق خود را دریافت کنند.  

 

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، اضافه کرد: برابر این بخشنامه سازمان تامین اجتماعی، مرخصی 84 روزه «دوره مراقبت» ویژه زنان شاغل که فرزندی را از بهزیستی به حضانت می‌گیرند، اعمال خواهد شد. این بخشنامه از یک ماه گذشته ابلاغ شده و قابل اجراست.

 

نفریه گفت: بیمه شده زنی که براساس قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست یا بدسرپرست، کودک زیر سه سال را به فرزندخواندگی قبول می‌کند، با ارائه مدارک و مستندات مربوطه از جمله قرار سرپرستی آزمایشی از مرجع ذی صلاح قضایی به همراه نامه اداره بهزیستی مربوطه می‌تواند از 84 روز مرخصی بابت مراقبت از کودک استفاده کند.


وی تصریح کرد: تاریخ صدور قرار سرپرستی آزمایشی مبنای شروع مدت خدمت دوره مراقبت و همچنین احراز شرایط مقرر در ماده 67 قانون تامین اجتماعی خواهد بود.


وی افزود: همچنین با توجه به اینکه قانونگذار استفاده از مزایای حمایتی حق اولاد و مرخصی دوره مراقبت برای سرپرست را تا سن سه سالگی درنظر گرفته است، نباید مجموع سن کودک و میزان مرخصی استفاده شده از سن کودک (حداکثر 3 سالگی) تجاوز کند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 18 اردیبهشت 1396  9:03 AM
تشکرات از این پست
ehsan007060
دسترسی سریع به انجمن ها