0

روحانی در مسأله هسته‌ای «صداقت با مردم» را از دست داد

 
kmeghdad
kmeghdad
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 482
محل سکونت : خراسان رضوی

روحانی در مسأله هسته‌ای «صداقت با مردم» را از دست داد

SNN
   
   
 
فؤاد ایزدی کارشناس مسائل سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو در خصوص مناظره دوم کاندیداهای ریاست جمهوری، گفت: دولت تمام‌قد از برجام دفاع می‌کند بدون اینکه به مشکلات آن توجهی کند.


وی با اشاره به بخشی از مناظره گفت: روحانی پرسید کدام بند از برجام اجرا نشده؟ یا کدام تحریم هسته‌ای برداشته نشده است؟ که رئیسی در پاسخ گفت براساس برجام باید موانع نقل‌وانتقال پول برطرف شود و گفت به‌عنوان مثال نفتی که فروخته‌شده امکان برگشت پول ندارد، دولت متأسفانه صداقت را که از فاکتورهای اساسی یک رئیس‌جمهور است در خصوص مسئله هسته‌ای از خود نشان نداد و در نتیجه طرف مقابل نیز برجام را نقض می‌کند.


ایزدی یکی از ضعف‌های مذاکرات را بحث ناموسی کردن مذاکرات برای دولت یازدهم عنوان کرد و افزود: زمانی که رئیس‌جمهور اعلام کرد ما حتماً به توافق می‌رسیم در حقیقت قیمت مذاکرات را بالا برد و به هدف اصلی خود نیز نرسید.


این کارشناس مسائل سیاست خارجی در پایان این گفت‌وگو با انتقاد از مخلوط کردن مسائل سیاست خارجی با مسائل داخلی گفت: این سم مهلکی است که مسائل سیاست خارجی تبدیل به بحث‌های داخلی کشور شود این‌که رئیس‌جمهور در مقطعی عنوان کرد اگر ما به عنوان منتخب مردم رأی نیاوریم جنگ خواهد شد، اقدام  درستی نبود به فرض که دولت فعلی رأی نیاورد تکلیف چیست یعنی طرف مقابل این مجوز را دارد که به ما حمله کند؟ آیا نمی‌گوید این پیش‌بینی رئیس‌جمهور خودتان بود؟
یک شنبه 17 اردیبهشت 1396  6:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها