0

شیائومی دلایل خود برای حذف جک هدفون از پرچمدار Mi 6 را شرح می دهد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

شیائومی دلایل خود برای حذف جک هدفون از پرچمدار Mi 6 را شرح می دهد

شیائومی دلایل خود برای حذف جک هدفون از پرچمدار Mi 6 را شرح می دهد

 

دیجیاتو/ با عرضه موبایل Mi 6 از سوی شیائومی، این کمپانی چینی هم مثل بسیاری دیگر از تولیدکنندگان موبایل، مسیر اپل را در پیش گرفت و جک 3.5 میلی متری هدفون را از پرچمدار تازه اش حدف کرد. اگرچه این حرکت طی یک سال اخیر در میان تولیدکنندگان فراگیر شده، اما قشر اعظمی از مشتریان کماکان ترجیح می دهند به جای USB-C یا هدفون های وایرلس، از هدفون های سنتی تر استفاده کنند.

بعد از معرفی و عرضه شیائومی می 6، این سوال برای بسیاری پیش آمد که کمپانی چینی، چه دلیلی برای اتخاذ این تصمیم دارد. حالا کمپانی مورد اشاره بیانیه ای منتشر کرده و دلایل خود را شرح داده است:

اسمارت فون ها محصولاتی به شدت یکپارچه هستند و فضای داخلی آنها ارزشمند است. با حذف جک هدفون، ما می توانیم به فضایی برای دیگر قطعات مانند باتری بزرگتر دسترسی داشته باشیم. پخش صدا از طریق پورت USB Type-C در حال فراگیری است و کیفیت صدای بسیار خوبی به ارمغان می آورد.

باتری بزرگ مورد اشاره از سوی شیائومی، تنها 10.5 درصد از پرچمدار سال پیش کمپانی، یعنی می 5 بزرگتر است. می 6 به همراه ظرفیت باتری 3350 میلی آمپر ساعتی به دست مشتریان می رسد که نسبت به باتری 3000 میلی آمپر ساعتی می 5، احتمالا تفاوت چندان چشمگیری در عمر باتری ایجاد نخواهد کرد.

باتری بزرگ مورد اشاره از سوی شیائومی، تنها 10.5 درصد از پرچمدار سال پیش کمپانی بزرگتر است.


ضمناً گفتنی است که سامسونگ هم با عرضه خانواده گلکسی اس 8 به همراه جک 3.5 میلی متری هدفون، نه تنها ظرافت دستگاه را حفظ کرد بلکه باتری 3000 میلی آمپری را نیز در اختیار مشتریان گذاشت که می تواند برای یک روز پر مشغله، کافی باشد.

البته شاید دلیلی که شیائومی به آن اشاره نکرده را بتوان دشواری تعبیه دوربین دوگانه در کنار جک هدفون تلقی کرد؛ اما بهرحال به نظر نمی رسد که تنها 350 میلی آمپر بیشتر، ارزش حذف جک هدفون و به دردسر انداختن کاربران را داشته باشد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 16 اردیبهشت 1396  12:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها