0

تصویر زیبای ناسا از قطب جنوب مشتری

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 15979
محل سکونت : اصفهان

تصویر زیبای ناسا از قطب جنوب مشتری

تصویر زیبای ناسا از قطب جنوب مشتری

سیاره مشتری

ناسا تصویر زیبایی از مشتری که بر اساس اطلاعات مدارگرد مشتری موسوم به "جونو" تولید شده، منتشر کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، این تصویر بر اساس اطلاعات دریافت شده از مدارگرد ناسا در مشتری موسوم به "جونو"(Juno) بوسیله یک منجم به نام "گابریل فیست" (Gabriel Fiset) تولید شده است.

در این تصویر نقاط بیضوی روی مشتری نشان‌دهنده طوفان‌های موجود در سطح این سیاره است که با نزدیک شدن به قطب جنوب این سیاره شکل نامنظمی به خود گرفته‌اند.

آشفتگی موجود در کمربند مشتری و جابجایی بخش‌های مختلف در اثر طوفان سبب شده وضعیت قطب جنوب مشتری به صورت رشته‌های غول‌پیکر در هم‌پیچیده دیده شود.

این تصویر از ارتفاع 52 هزار و 200 کیلومتری گرفته شده است.

فضاپیمای مدارگرد جونو در چهارم ژوئیه ۲۰۱۶ در مدار قطبی سیاره مشتری قرار گرفت. این کاوشگر فضایی در پنجم اوت ۲۰۱۱ از فلوریدا به فضا پرتاب شده و شرکت "لاکهید مارتین"(Lockheed Martin) و" مؤسسه تحقیقات جنوب غربی"(Southwest Research Institute) سازنده و  پیمانکار هدایت آن هستند.

نیروی این مدارگرد با انرژی خورشیدی تأمین می‌شود.

تصویر زیبای ناسا از قطب جنوب مشتری

این فضاپیما در مدار قطبی این سیاره قرار گرفته تا ترکیب، میدان گرانشی و میدان مغناطیسی مشتری را بررسی کند. جونو همچنین تلاش‌هایی برای یافتن سرنخ‌هایی در مورد چگونگی تشکیل شدن این سیاره، از جمله احتمال داشتنِ یک هسته سنگی، مقدار آب موجود در ژرفای جو آن، توزیع انبوه جرمی و بادهای عمیق آن که سرعت شان می‌تواند تا ۶۱۸ کیلومتر (۳۸۴ مایل) در ساعت برسد، خواهد داشت.

 

/ایسنا/

Never give up

شنبه 16 اردیبهشت 1396  11:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها