0

برنامه دقیقه ۹۰ دولت برای اشتغال جوانان

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

برنامه دقیقه ۹۰ دولت برای اشتغال جوانان

برنامه دقیقه ۹۰ دولت برای اشتغال جوانانمعاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کارجزئیاتی از طرح جدید اشتغال زایی این وزارتخانه با عنوان کاج را تشریح کرد که بر اساس آن به هر جوان 23 تا 32 ساله، حداکثر 5 میلیون تومان اعتبار کارانه اشتغال اختصاص می یابد.

 

وی البته توضیح نداد که نحوه ارائه این اعتبار چگونه است اما به نظر می رسد که حداقل بخشی از این مبلغ در قالب بیمه سهم کارفرما و به صورت غیرنقدی پرداخت می شود.

 

به گزارش ایرنا، عیسی منصوری افزود: جوانان جویای کار (شغل اولی)در صورتی از این اعتبار می توانند بهره مند شوند که به یکی از اشکال به هم پیوسته زیر وارد چرخه فعالیت شغلی شوند.

 

وی در ادامه به تشریح محورهای این طرح پرداخت و گفت: در طرح کارورزی، جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی که تمایل دارند برای کسب مهارت های لازم فنی و کارآفرینی و شناساندن توانایی خود به کارفرمایان در دوره های کارورزی وارد شوند، از کمک هزینه آموزشی بهره مند می شوند.

 

وی گفت: اعتبار معادل یک سوم حداقل دستمزد برای هر نفر خواهد بود. این افراد به علاوه تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند. ضمن این که اعتبار کارانه اشتغال با تایید کارفرمایان واجد صلاحیت پرداخت می شود.

 

منصوری درباره مشوق کار فرمایی گفت: کارفرمایان بنگاه های فعال اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی دارای کد کارگاهی تأمین اجتماعی، در صورت جذب و بکارگیری جوانان دانش آموخته دانشگاهی از بین گروه هدف این طرح برای مدت یکسال مشمول مشوق بیمه ای کارفرمایی می شوند و سهم بیمه مذکور توسط دولت پرداخت می شود.

 

معاون وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی در ادامه افزود: کارفرمایانی که کارورزان دارای گواهی معتبر کارورزی را جذب کنند، بابت همان کارورزان و در چارچوب آئین نامه اجرایی ماده 71 قانون برنامه ششم توسعه به مدت 2 سال از مزایای معافیت حق بیمه سهم کارفرما برخوردارمی شوند.وی هم چنین خبر خوبی برای جوانانی که خود از ابتدا اقدام به راه اندازی کسب و کار کنند داشت.

 

بر این اساس در چارچوب طرح کاج، در صورتی که جوانان گروه هدف اقدام به آغاز یک کسب و کار جدید در رسته های منتخب شورای عالی اشتغال کنند، علاوه بر مشوق های بیمه ای مشمول حمایت های مالی و نهادی قرار می گیرند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 16 اردیبهشت 1396  10:17 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها