0

گزارش رویترز درباره مشکل ایران برای تامین مالی خرید هواپیما

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

گزارش رویترز درباره مشکل ایران برای تامین مالی خرید هواپیما

گزارش رویترز درباره مشکل ایران برای تامین مالی خرید هواپیمارویترز اعلام کرد: به‌ دلیل خودداری بانک‌ های خارجی از مشارکت در تأمین مالی خرید هواپیماها توسط ایران، دولت این کشور مجبور شده برای ۳ ایرباسی که تحویل گرفته است پول نقد پرداخت کند.


به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، یک مقام ارشد ایرانی گفت: تهران در حال مذاکره با آژانس اعتبار صادراتی انگلیس برای تسهیل عملیات تأمین مالی قراردادهای خرید هواپیما از شرکت‌های ایرباس و بوئینگ است.

 

برنامه‌های ایران ایر برای خرید بیش از 180 فروند هواپیما از شرکت‌های ایرباس و بوئینگ مهمترین دستاورد اقتصادی برجام و لغو تحریم‌های غرب علیه ایران بوده است.

 

اما به ‌دلیل نگرانی بانک‌ های غربی از تحریم‌ های همچنان پابرجای دولت آمریکا و عدم اطمینان از آینده برجام در دولت دونالد ترامپ، ایران برای تأمین مالی این قراردادها با مشکل مواجه است.به‌گفته منابع صنعتی، ایران تاکنون تنها 3 هواپیمای ایرباس تحویل گرفته که پول آنها را هم به‌صورت نقدی پرداخت کرده است.

 

اصغر فخریه کاشان، جانشین وزیر راه و شهرسازی ایران گفت: مؤسسه یو.کی. اکسپرت فایننس (یوکف)، آژانس اعتبار صادراتی انگلیس پیشنهاد کرده بود که حداقل به تأمین مالی برخی از هواپیماهای ایرباس ساخته‌شده در کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان و اسپانیا کمک کند. این مؤسسه همچنین پیشنهاد داده که حمایت‌هایی برای خرید هواپیماهای بوئینگ توسط ایران ارائه دهد.

 

فخریه کاشان افزود: «ما پیشنهاداتی از یوکف دریافت کرده‌ایم که این پیشنهادات در حال بررسی توسط تهران است.»دو منبع صنعت هوانوردی که نخواستند نامشان فاش شود، انجام این مذاکرات را تأیید کردند.


یوکف و دو شرکت هواپیماسازی غربی یعنی ایرباس و بوئینگ از اظهارنظر در این باره خودداری کرده‌اند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 16 اردیبهشت 1396  10:15 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها