0

چه کسانی از هنرمندان سینما بینی خود را جراحی کردند؟ بسیار جالب

 
e_nabizadeh
e_nabizadeh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 356
محل سکونت : تهران

چه کسانی از هنرمندان سینما بینی خود را جراحی کردند؟ بسیار جالب

چندی پیش نشریه ایران دخت در پرونده ای ویژه به بررسی سوژه عمل جراحی بین هنرمندان سینما پرداخته است.

 

به گزارش «شفاف» در این پرونده ویژه آمده است: در بسياري از سريال‌ها و فيلم‌هاي سينمايي - تاريخي ديدن چهره شخصيت‌هاي تاريخي با بيني عمل کرده ملموس نيست و بارها شاهد آن بوديم که کارگرداني در پي بازيگري است که بيني‌اش عمل کرده نباشد.

 

این نشریه در ادامه می آورد: زماني بيني عمل کرده در بين خانم‌ها بيشتر رواج داشت و در بين آقايان کمتر. در اين چند سال اخير تعداد آقايان هم بيشتر شده است. اما قبول کنيد ظرافت زياد هم براي آقايان زيبا نيست!

 

سپند اميرسليماني، امين حيايي و ميکاييل شهرستاني جزو بازيگراني هستند که با وجود اينکه کاملا مشخص است بيني‌شان عمل شده اما در چهره‌شان عادي جلوه مي‌کند و تناسب آن، برهم نخورده است. معمولا آناتومي ‌زيبايي صورت به 3 دسته ثلث فوقاني، ثلث مياني و ثلث تحتاني تقسيم مي‌شود که همگي بايد هم اندازه هم باشند. يوسف مراديان با وجود چهره‌اي کاملا خوش‌تيپ، جراحي بيني‌اش اين تناسب را کمي ‌برهم زده و با وجود اينکه بيني‌ايي کوچک و ظريف دارد اما اين ظرافت با چهره کاملا سازگار است.

 

اميد زندگاني بيني‌اش بسيار صاف و سر بالاست که اين همان ظرافت است که با ديگر اجزاي صورت تناسبي ندارد. کمتر کسي چهره پيش از عمل او را به خاطر مي‌آورد اما به هر حال اميد زندگاني را با همين چهره مي‌شناسيم.

 

حميد گودرزي، حامد کميلي و امين زندگاني، با وجود اينکه بيني‌شان جراحي شده اما کاملا مشخص است که نه صرف کوچک کردن و تراشيدن بلکه اصلاحاتي روي آن صورت گرفته و خلاصه تابلو نيست.

 

برزو ارجمند پيش تر با وجود اينکه بيني کامكلا بزرگي داشت اما بايد پذيرفت که در چهره‌اش به عنوان يک عيب خودنمايي نمي‌کرد و اگر عمل نمي‌شد بهتر بود چراکه بيني او هم همانند اميد زندگاني بسيار صاف و تراشيده است.

 

و اما بيني عمل شده حسام نواب‌صفوي، نه‌تنها به صورتش نمي‌آيد، بلکه بسيار زنانه، کوچک و سربالاست و قطعا به او کمک نمي‌کند که چهره جذاب الويس پريسلي را برايش به ارمغان بياورد.

 

برخي‌ها نه‌تنها با بزرگي بيني‌شان مشکلي ندارند بلکه آن را بخشي از کارکتر چهره خود مي‌دانند و به قول مهران رجبي، بيني بزرگش، تعادلي در او ايجاد مي‌کند. به‌طور مثال اگر يوسف صيادي بيني‌اش را عمل کند، ديگر يوسف صيادي نيست مثل امير نوري يا رابعه اسکويي که اگر لاغر شوند بهتر است اسم‌شان را هم عوض کنند.

 

عليرضا خمسه اگر بيني‌اش را جراحي کند، قطعا بايد به فکر ديگر جراحي‌هاي زيبايي صورت نيز باشد.

 

فرهاد آئيش و رضا کيانيان، بيني بزرگي دارند اما بدون آن بيني ديگر خودشان نيست و کارکتر چهره‌شان تغيير مي‌کند.

 

مسعود کرامتي و داريوش فرهنگ بيني‌هاي کاملا بزرگ و گوشتي دارند. اما واقعا اگر بيني‌شان کوچک مي‌شد، زيباتر بودند؟

 

ارژنگ اميرفضلي و جواد رضويان، براي ايفاي نقش‌هاي طنز به بيني بزرگشان احتياج دارند.

 

برادران ارجمند، داريوش و انوشيروان نيز بيني‌شان نسبت به صورت‌شان بزرگ است. البته اين بيني در صورت داريوش ارجمند به او کمک مي‌کند که چهره‌اي پرصلابت و قدرتمند به خود گيرد و حس مردي خشن و گاه سنتي و يک دنده را به خوبي بروز دهد.

 

به هر حال طبيعت آقايان هميشه با خانم‌ها متفاوت است، بيشتر خانم‌ها در پي بيني عروسکي و قشنگ مي‌گردند که وقتي در آيينه بدان مي‌نگرند به تنهايي نيز زيبا باشد.

 

فلور نظري و آرام جعفري پيش‌تر بيني‌هاي بزرگي نداشتند، اما با جراحي بيني و تبديل‌اش به بيني عروسکي، فاصله بيني تا لب‌شان کمي‌ بيشتر شده و در مجموع چهره‌شان تغيير بسياري کرده.

 

کتايون رياحي در دهه ۶۰ جزو مطرح‌ترين چهره‌هاي سينماي ايران بود. به‌خصوص اينکه چشمان رنگي او پس از فريماه فرجامي‌، چهره او را بيش از ديگران مطرح مي‌کرد. پس از جراحي بيني هرچند تناسب بين اندام‌هاي صورتش بيشتر شد اما تفاوت آنچناني با سابق‌اش نداشت جز اينکه در کلوزآپ‌ها جاي تيغ جراحي و تفاوت بين بخش‌هاي چپ و راست بيني‌اش ديده مي‌شود.

 

سيما تيرانداز و شهره سلطاني بيني عمل کرده معمولي دارند و با صورت‌شان تناسب کامل دارد. نه بسيار کوچک و نه عروسکي است.

 

لادن طباطبايي و بهنوش بختياري جزو بازيگراني هستند که بيش از ديگر نقاط صورت‌شان بيني‌شان به چشم مي‌خورد. اما به هر حال از ابتدا چهره‌شان با همين فرم در ذهن‌ها جا افتاده است.

 

عاطفه رضوي نيز در اولين فيلم‌هايش بيني عملکرده نداشت. بيني‌اش بزرگ بود اما کاملا بر چهره‌اش نشسته بود. پس از جراحي بزرگي بيني تغييري نکرد اما سر بالا شد.

 

هانيه توسلي نيز جزو بازيگراني است که جراحي بيني در چهره‌اش محسوس نيست و بزرگ جلوه مي‌کند.

 

الناز شاکردوست و بهنوش طباطبايي اجزاي صورت ظريفي دارند و بيني‌شان نيز بسيار ظريف عمل شده و کاملا با چهره‌شان هماهنگ است.

 

کمند اميرسليماني بيني کوچکي داشت و با ظرافت چهره‌اش سازگار اما چرا چنين تغييري داد را بايد از خودش پرسيد.

 

افسانه بايگان بيشترين حضورش در تصوير با بيني عمل نکرده بود. بيني‌اش بزرگ اما زنانگي و جذابيت‌اش کاملا نمايان بود. به هر حال پس از جراحي فوکوس بيشتر روي دندان‌هايش است.

 

حديث فولادوند نيز جزو آن دسته از بازيگراني بود که با جراحي بيني‌اش تناسب بين اندام صورت‌اش را از دست داد و چهره معصوم و مليحي که اغلب در بازي‌هايش ديده مي‌شد را تحت تاثير قرار داد. پيش‌تر بيني‌اش بزرگ بود اما در مجموع چهره‌اش مطلوب‌تر از پس از عمل.

 

نگار فروزنده چشماني درشت دارد و بيني اصلي‌اش به غرور چهره‌اش کمک مي‌کرد اما پس از جراحي شخصيت چهره‌اش تغيير کرد و به يک زن پرجنب‌وجوش، گاهي شوخ‌طبع و گاهي شيطون تبديل شد. اما حقيقتا بيني قبلي‌اش بيشتر با چهره‌اش سازگار بود.

 

آزيتا حاجيان چهره کاملا جذاب و شيريني دارد. بيني‌اش عمل کرده نيست بلکه در نماهايي کاملا بزرگ هم جلوه مي‌کند اما آزيتا حاجيان همين است و ما چهره‌اش را کاملا دوست داريم.

 

مريم اميرجلالي زن درشت‌اندام با بيني کمي ‌بزرگ و بلند است اما همين فرم اوست که به کارکتر بازي‌هايش کمک مي‌کند.

 

ایران دخت در ادامه با ناموفق ترین عمل بینی اشاره می کند و می نویسد: صبا کمالي با چهره مليح و ظريف‌اش که در سريال پس از باران بسيار محبوب بود، چنين تغييرات اساسي در صورت‌اش ايجاد کرد و او را از يک دختر شاد و سرزنده به چهره‌‌اي کاملا عبوس و عنق مبدل کرد؟ بيني‌اش کوچک بود و کاملا مناسب صورت‌اش.

به گزارش «شفاف»؛ فراگیری و پدیده شدن عمل جراحی زیبایی صورت را غیر از نگاه هنری و بصری  از زوایای دیگری نیز می توان مورد ارزیابی  قرار داد. در این خصوص به نظر برخی کارشناسان علوم روانشناسی و جامعه شناسی اشاره می شود که روند رو به رشد این پدیده را یک آسیب جدی برای هویت افراد و نسل جدید جوان معرفی می کنند. صاحبنظران بر این عقیده اند که توجه بیش از حد به زیبایی ظاهری در حقیقت نوعی انحراف در مسیر رشد و کمال جامعه است.

پنج شنبه 16 مهر 1388  9:02 AM
تشکرات از این پست
ghasedakepaeizi
ghasedakepaeizi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 152
محل سکونت : لرستان

پاسخ به:چه کسانی از هنرمندان سینما بینی خود را جراحی کردند؟ بسیار جالب

صورت زیبای ظاهر هیچ نیست
ای برادر سیرت زیبا بیار
پنج شنبه 16 مهر 1388  3:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها