0

بیان مطالب در خصوص نبود اعتبار برای پرداخت یارانه نقدی از رئیس مجلس بعید است

 
gomnam68
gomnam68
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1395 
تعداد پست ها : 847
محل سکونت : خراسان رضوی

بیان مطالب در خصوص نبود اعتبار برای پرداخت یارانه نقدی از رئیس مجلس بعید است

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات رئیس مجلس در خصوص نبود منابع کافی برای پرداخت یارانه نقدی به مردم، گفت: تعجب از برخی اشخاص، نهادها که باید در شرایط فعلی بی‌طرفی لازم را داشته باشند که از جمله این اشخاص می‌توان به آقای لاریجانی رئیس مجلس اشاره کرد که بعید است چنین صحبت‌هایی را در بحث هدفمندی یارانه‌ها داشته باشد.

وی افزود: آقای لاریجانی از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم به طور خاص در مواقع حساسی که نمایندگان می‌خواستند از حق و حقوق ملت دفاع کنند، شاهد بودیم که رئیس مجلس با ظرافت خاصی و اشکال و انحای مختلف مانع از اعمال حق ملت توسط نمایندگان می‌شد. 

عضو کمسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: به عنوان نمونه، آقای لاریجانی در مورد استیضاح‌ها مدت زیادی یک استیضاح را به تأخیر می‌اندازد و یا در بحث سؤال‌ها، علی‌رغم اینکه آیین‌نامه داخلی مجلس مشخص که ظرف چه مدت زمانی باید پروسه سؤال طی شود، ورود آقای لاریجانی ملموس بوده و هست و همچنین در بحث تصویب برجام و سایر موارد این‌چنینی این اقدام مسبوق به سابقه بوده و هست. 

حاجی دلیگانی با بیان اینکه آقای لاریجانی باید در پیشگاه ملت پاسخگوی اینگونه رفتارهای جانبدارانه باشد خاطرنشان کرد: اگر آقای لاریجانی گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس را قبول داشته باشد و یا اینکه گزارش دیوان محاسبات که خود وی در تأییدشان نقش داشته را قبول داشته باشد، خواهد دید که از محل هدفمندسازی یارانه‌ها یعنی افزایش قیمت حامل‌های انرژی بالغ بر 80 هزار میلیارد تومان دولت در طول سال درآمد داشته و دارد. 

وی افزود: این عدد از زمانی به این مقدار رسیده که بنزین لیتری 400 تومانی به یک هزار تومان افزایش پیدا کرد و علاوه بر بنزین، سایر حامل‌های انرژی نیز در این مدت افزایش قیمت داشت. 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: همه دستگاه‌های ذیربط و حتی برخی دستگاه‌های تحت اداره رئیس‌جمهور و دولت این مسئله را تأیید می‌کنند که میزان درآمدهای حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی 80 هزار میلیارد تومان در سال است و این در حالی است که متأسفانه حدود 43 هزار میلیارد تومان از این مقدار در برنامه‌ریزی بودجه‌ای دولت محاسبه می‌شود و در چند سال گذشته عددی بالغ بر 120 هزار میلیارد تومان در محاسبات مربوط به هدفمندی یارانه‌ها نیامده است. 

حاجی دلیگانی در پایان خاطرنشان کرد: سازمان صدا و سیما مناظره‌هایی را در خصوص هدفمندی یارانه‌ها برگزار کند و ما آمادگی لازم را برای مناظره هم با رئیس مجلس و هم با رئیس‌جمهور و هر کس دیگری که مدعی است که دولت بودجه لازم برای پرداخت یارانه نقدی ندارد را داریم و به آنها اثبات کنیم که اینگونه نیست. 

پنج شنبه 14 اردیبهشت 1396  8:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها