0

توزیع بنزین یورو ۴ در۴۰ شهر ایران

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

توزیع بنزین یورو ۴ در۴۰ شهر ایران

توزیع بنزین یورو ۴ در۴۰ شهر ایرانهم اکنون در ۴۰ شهر ایران بنزین یورو۴ توزیع می‌شود. معاون سازمان حفاظت محیط زیست، با بیان این مطلب و ضمن تاکید بر اینکه در سال ۹۵، به ۱۵ خط تولید خودروی جدید به دلیل رعایت نکردن استانداردها اجازه شماره‌گذاری ندادیم، گفت: هم اکنون در ایران موتورسیکلت‌ها با استاندارد یورو۳ و انژکتوری تولید می‌شوند همچنین ۹۰۰ هزار خودروی فرسوده را طی سه سال اخیر از رده خارج و با خودروهای استاندارد جایگزین کرده‌ایم.

 

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در بیستمین همایش روز جهانی آسم گفت: متاسفانه در مقطعی به دلیل تحریم‌ها، به تولید بنزین به منظورخودکفایی اقدام کردند که بنزن زیادی داشت و این میزان در هوای کلانشهرها بالاتر از حد استاندارد بود. از سال ۹۲ برنامه جامع کاهش آلودگی هوا را بازنگری کردیم و بر اساس این برنامه توانسته‌ایم حدود مجازمعاینه فنی را اصلاح کنیم و سن معاینه فنی را از پنج به چهارسال کاهش دهیم.

 

پالایشگاه‌ها را به استفاده از سوخت یورو۴  ونیروگاه‌های کشور را به استفاده از گاز طبیعی ملزم کنیم.معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه سال ۹۲، ۴۵ درصد از نیروگاه‌ها مازوت مصرف می‌کردند، تصریح کرد: این میزان در سال ۹۵ به 8 درصد رسید و امیدواریم که در سال ۹۶ به صفر کاهش پیدا کند.ابتکار تصریح کرد: امیدواریم با افتتاح پالایشگاه خلیج فارس توزیع بنزین یورو۴ به تدریج به همه شهرها گسترش پیدا کند. بعد از اجرای برنامه‌هایی مانند توزیع بنزین یورو۴ و حذف بنزین پتروشیمی، وزارت بهداشت مطالعاتی را انجام داد و مشخص شد که روند بیماری‌های منتسب به آلودگی هوا رو به کاهش است.

 

وی با اشاره به اینکه سوخت مازوت را از دو نیروگاه اصفهان حذف کردیم گفت: در سال ۹۵ در اصفهان ۲۸۷ روز سالم داشتیم، همچنین در سال ۹۵ شیراز هیچ روز ناسالمی نداشت.ابتکار با بیان اینکه لایحه هوای پاک را به مجلس نهم فرستادیم ولی جزو اولویت مجلس نبود،اظهارکرد: این لایحه در مجلس دهم آخرین مراحل خود را می گذراند و امیدواریم هفته آینده در مجلس، قانون هوای پاک تصویب شود.به گفته وی همزمان با کاهش آلودگی هوا بیماری‌ها نیز کمتر شده است.

 

ابتکار با اشاره به اینکه در تهران سه میلیون موتورسیکلت داریم، اظهارکرد: از این تعداد دو میلیون موتورسیکلت هنوز کاربراتوری است. تهران در سال ۹۲، ۲۰۵ روز هوای سالم و پاک داشت و این عدد در سال ۹۵ به ۲۷۷ روز ارتقا یافت.معاون رئیس جمهور با اشاره به کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو گفت: امیدواریم قشرهای مختلف جامعه یک روز در هفته از خودروی شخصی استفاده نکنند.وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی اهواز گرد و غباری است که به طور عمده از عراق و عربستان سعودی می‌آید،اظهار کرد: تقریبا بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کانون‌های گرد و غبار، داخلی و بین ۶۰ تا ۷۰ درصد آن خارجی است. کشور عراق هشت میلیون هکتار کانون گرد و غبار و  ناحیه جنوبی خوزستان ۴۰ هزار هکتار کانون فوق بحرانی گرد و غبار دارد.

 

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به احیای تالاب‌ها در دولت آقای روحانی گفت: دریاچه ارومیه اگر روند خشک شدن را طی می‌کرد، به یک کانون ریزگرد برای ۱۴ میلیون نفر از جمعیت اطراف آن تبدیل می‌شد.وی با اشاره به اینکه در سال ۹۲ ،۹۳ و ۹۴ در فصل گرده‌افشانی در اهواز با اولین بارندگی ۱۷، ۱۸ و ۲۶ هزار نفر به بیمارستان مراجعه کردند،اظهارکرد: مطالعات در سال ۹۴ نشان داد که علت اصلی گرده افشانی درختی است که شهرداری اهواز از سال ۸۹ در آنجا کاشته است و گرده افشانی آن مشکلاتی ایجاد می‌کند.

 

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه پس از انجام مطالعات این درخت‌ها هرس شده‌اند، گفت: امسال تنها ۲۴۰۰ نفر به این علت به بیمارستان مراجعه کرده‌اند. تعداد روزهایی که در اهواز گرد و غبار داشته‌ایم از سال ۹۲ تا سال ۹۵ افزایش پیدا نکرده است. در سال ۸۸ بیشترین روز ناسالم را در اهوازداشتیم.ابتکار در پایان صحبت هایش با تاکید بر اینکه برنامه‌های سازمان حفاظت از محیط زیست باید استمرار داشته باشد، گفت: متاسفانه در سال ۸۴ دولت مستقر این برنامه‌ها را از اولویت خود خارج کرد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 14 اردیبهشت 1396  11:37 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها