0

شهادت تعدادی از معدنچیان در انفجار معدن در استان گلستان

 
shirdel2
shirdel2
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1393 
تعداد پست ها : 5181
محل سکونت : یزد

شهادت تعدادی از معدنچیان در انفجار معدن در استان گلستان

شهادت تعدادی از معدنچیان در انفجار معدن در استان گلستان

بنام خدا

شهادت تعدادی از هموطنان معدنچی در انفجار معدن یورت آزادشهر استان گلستان را به خانواده های محترم و داغدیده آنها و همه مردم ایران تبریک و تسلیت میگویم

 

خبرگزاری تسنیم: ساعت 12:05 دقیقه ظهر امروز‌ چهارشنبه ‌در معدن زغال‌سنگ آزادشهر انفجاری شدید رخ داد و باعث تخریب بخشی از این معدن شد که متأسفانه تعدادی از کارگران مشغول به کار در آن مجروح و تعداد زیادی در تونل‌های معدن محبوس شده‌اند که اطلاع دقیقی از وضعیت آنها در دسترس نیست.

بوی گاز از روز گذشته استشمام میشد؛بارها به مسئولان تذکر دادیم

یکی از معدنچیان زمستان یورت با بیان اینکه 18 ماه حقوق ما را پرداخت نکردند، گفت: از سال 1392 تا کنون مسئولان مربوطه حقوقها را به صورت کامل واریز نکردند و در هر سال سه تا چهار ماه از حقوق ما را نپرداختند.

رضا محمودی پارسیان در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در آزادشهر با بیان اینکه این مسیر تونل در گذشته نیز از ایمنی مناسبی برخودار نبود، اظهار داشت: ما بارها این مسئله را به مسئولان مربوطه معدن در شهرستان و استان اعلام کرده بودیم.

یکی از معدنچیان معدن زمستان یورت با بیان اینکه متاسفانه تاکنون هیچ گونه عکس‌العملی از سوی مسئولان انجام نشده بود، افزود:این تونل به صورت یک‌طرفه و  محوطه بسته است و وقتی انفجار صورت می‌گیرد همه موجودات زنده در تونل بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست می‌دهند.

این کارگر معدن با بیان اینکه تنها حقوق 730 تا 770 هزار تومان برای یک کارگر معدن در سالهای گذشته در نظر گرفته میشد، گفت: امسال این میزان به 800 هزار تومان رسیده است.

محمودیپارسیان ادامه داد: از سال 1392 تاکنون مسئولان مربوطه حقوق‌ها را به صورت کامل واریز نکردند و در هر سال 3 تا 4 ماه از حقوق ما را نپرداختند.

وی گفت: این در حالی بود که در هر سال 3 ماه از بیمه ما را پرداخت میکردند و براساس قانون نیاز بود که این‌ها در طول سال ما را بیمه میکرند و این حق ما معدنچیان بود.

این کارگر معدن با بیان اینکه معدنچیان در 2 کارگاه و در هر شیفت 16 ساعته فعالیت میکردند، افزود: به صورت متوسط در هر کارگاه 8 نفر مشغول به فعالیت بودند.

این کارگر معدن  با بیان اینکه از روز گذشته بوی گاز در معدن استشمام میشد، افزود: این موضوع به مسئولان توزیع داده شده بود ولی در محل کارگاه یک دستگاه گاز برای سنجش گاز در معدن وجود نداشت.

محمودی پارسایی با بیان اینکه این تونلها راه دیگری ندارند و در مدت یک ربع تا 20 دقیقه اکسیژن به اتمام میرسد، افزود: بارها این موضوع را تذکر دادیم اما هر کسی اعتراضی میکرد از کار اخراج میشد.

وی با بیان اینکه باید با ایمنی صفر به کار خود ادامه میدادیم، افزود: 17 تا 18 ماه طلبکار هستیم و حقوق نگرفتیم چرا که در هر سال 3 تا چهار ماه از حقوق ما را پرداخت نکردند.