0

مواد غذایی که فقط به ظاهر سالم است!

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

مواد غذایی که فقط به ظاهر سالم است!

مواد غذایی که فقط به ظاهر سالم است!خراسان - به سختی می‌توان فقط غذاهای سالم مصرف کرد، اما همه ما دوست داریم بدانیم که چه محصولاتی برای بدن ما مفید است. در این میان مواد غذایی وجود دارد که ما به غلط آن ها را سالم می دانیم.
 

چیپس موز
تولیدکنندگان معمولا به چیپس موز طعم‌های مصنوعی و شکر اضافه و گاهی هم آن را  سرخ می‌کنند.جایگزین: چیپس موز خانگی که در فر یا در هوا خشک شده باشد.

 

نان سوخاری
بعضی از انواع آن حاوی روغن‌های مضر است.
جایگزین: ترکیب آنها را به دقت مطالعه کنید. نباید خمیرترش ، نشاسته، نگهدارنده، رنگ یا آنتی‌اکسیدانت داشته باشد. بهترین نان سوخاری از آرد سنگک یا سبوسدار درست شده است.

 

غذاهای بدون گلوتن
گلوتن نوعی پروتئین است که در غلات وجود دارد و باعث می‌شود آرد با آب مخلوط شود. گلوتن فقط برای کسانی مضر است که به آن حساسیت دارند و فقط یک درصد جمعیت جهان از این دسته هستند. بقیه مردم نباید از مصرف این پروتئین پرهیز کنند، مگر آنکه دکتر تجویز کرده باشد. غذاهای بدون  این ماده معمولا پر از افزودنی‌هایی است که ضرر آنها را بیشتر می‌کند.جایگزین: نان معمولی، زیاد از آن نخورید.

 

میوه‌های خشک شیرین شده
برای جلوگیری از فاسد و بدرنگ شدن به  میوه ها ضدقارچ و دی اکسید گوگرد می‌زنند. میوه‌های شیرین شده هم دارای مقادیر زیادی شکر است. جایگزین: سعی کنید میوه ها را در خانه خشک کنید.

 

کنسرو میوه و سبزیجات
تولیدکنندگان به سبزیجات کنسروی سس باربیکیو، سرکه و  مواد دیگر  می‌زنند که سالم نیست.جایگزین: کنسروهایی  را بخرید که نمک، شکر و افزودنی نداشته باشد یا خودتان آنها را کنسرو کنید.

 

ماست
ماست هایی که از مغازه می‌خرید مقدار زیادی شکر دارد و پروتئین آن هم کم است.جایگزین: ماستی بخرید که شکر آن کم (کمتر از ۱۰ گرم در هر وعده) و پروتئین آن زیاد ( حدود ۶ گرم در هر وعده) باشد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396  8:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها