0

آغاز تولید انبوه دناپلاس و پژو 2008

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

آغاز تولید انبوه دناپلاس و پژو 2008

آغاز تولید انبوه دناپلاس و پژو 2008تولید انبوه دو خودروی دناپِلاس و پژو 2008 دیروز با حضور رئیس جمهور در سایت مرکزی گروه صنعتی ایران خودرو آغاز شد.

 

آنگونه که ایرنا گزارش کرده، «هاشم یکه زارع» روز سه شنبه در مراسم آغاز تولید انبوه خودروی دنا پلاس و پژو 2008 گفت: تفاهم نامه طراحی و تولید پلتفرم 23 مدل خودروی جدید برای مدت 10 سال با 5 شرکت صنعتی بزرگ دنیا و نهادهای داخلی کشور هفته آینده امضا می شود.

 

وی گفت: با امضای این تفاهم نامه ها تمام قطعه سازان داخلی در طراحی خودرو حضور خواهند داشت و محصولات با 70 درصد ساخت داخل و با استاندارد روز جهانی تولید می شود.

 

وی ادامه داد: 50 درصد تولیدات، قابلیت صادرات خواهد داشت و نخستین تولید دو سال و نیم آینده افتتاح خواهد شد.به گزارش تسنیم، روحانی در این مراسم گفت: این اولین بار است که در صنعت خودرو وارد رقابت جهانی می‌شویم، به طوری که 30 درصد خودروهایی که در اینجا به تولید نهایی می‌رسد به دیگر کشورهای جهان، صادر خواهد شد.

 

خودروهای جدید چقدر ایرانی اند؟
گفتنی است طبق قرارداد ایران خودرو و پژو درباره تولید 2008 قرار بود میزان داخلی‌سازی محصولات پژو در سال اول 40 درصد و بعد از 4 سال به 70 درصد برسد، اما پس از مدتی مسئولان وزارت صنعت از شروع تولید محصولات جدید پژو در ایران با داخلی سازی 20 درصدی خبر دادند. در این باره، مازیار بیگلو، دبیر انجمن قطعه‌سازان  اواخر سال گذشته گفته بود: پژو برای داخلی‌سازی قطعات های‌تک، موتور و گیربکس مذاکره‌ای با قطعه‌سازان ایرانی نداشته و فقط برای تولید قطعات بسیار ساده مکانیکال و الکتریکی معمولی از ما استعلام گرفته است.
 
قیمت محصولات جدید ایران خودرو
دناپِلاس محصول ایران خودرو مدل جدیدی از خودروی ملی دناست که در مرکز تحقیقات ایران خودرو ارتقا یافته است. گفتنی است مدیر مرکز تحقیقات ایران خودرو، اواخر سال گذشته قیمت این خودرو را    4-3 میلیون تومان بیشتر از دنا اعلام کرده بود که به این ترتیب باید منتظر بود این خودرو با قیمتی کمتر از 50 میلیون تومان به دست مردم برسد. پژو 2008 هم بنا بر اعلام مدیرعامل ایران خودرو با قیمتی حدود 77 میلیون تومان به بازار ارائه خواهد شد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396  8:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها