0

کسانی که وعده انتخاباتی می دهند منابع تامین مالی را هم بگویند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

کسانی که وعده انتخاباتی می دهند منابع تامین مالی را هم بگویند

دیروز محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت نیز در نشست خبری خود به برخی وعده های انتخاباتی واکنش نشان داد.

 

به گزارش خراسان وی درباره امکان پرداخت یارانه 250 هزار تومانی به مردم گفت: از نظر کارشناسی عدد یارانه مشخص است که با داشتن بنزین هزار تومانی و آنچه شرکت پالایش و پخش کسب می‌ کند، منابع برای پرداخت یارانه 45 هزار و 500 تومان تامین می شود. 

 

سخنگوی دولت گفت: اگر یارانه بخواهد 250 هزار تومان باشد تقریبا باید قیمت حامل‌ های انرژی 6 برابر شود که این روی اقتصاد ملی اثر می‌ گذارد و پول ملی را خراب می‌ کند البته  کسانی که می ‌دانم بسیار باشرافت و با شخصیت هستند اما این حرف‌ ها را بیان می ‌کنند، حداقل به مردم بگویند قرار است منابع این یارانه 250 هزار تومانی را از چه جاهایی تامین کنند و گفته ‌هایی در جامعه منعکس نکنند که اشتباه باشد.

 

وی افزود: اینکه از سوی عده‌ای گفته می‌شود یارانه افراد تحت پوشش دو یا سه برابر اضافه شود باید بگوییم که این 4-3 برابر افزایش یافته و علی‌ برکات ا... هم برای آن گفته شد یعنی آنها که مستمری می‌گرفتند یارانه‌شان هم افزایش یافته است.

 

حالا باید پرسید که منظور از افزایش یارانه افراد کم درآمد چیست و اینکه منظور این است یارانه همه افراد افزوده شود؟ که این افزایش با توجه به شرایط موجود امکان‌پذیر نیست؛ چرا که باید قیمت حامل‌های انرژی را زیاد کنیم.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396  7:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها