0

تبدیل زباله به کاشی+تصویر

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تبدیل زباله به کاشی+تصویر

تبدیل زباله به کاشی+تصویر

خبرگزاری فارس: تبدیل زباله به کاشی+تصویر

در کارخانه بازیافت متحرک خورشیدی، برای اولین بار در جهان زباله‌ها در طی فرآیند بازیافت به کاشی تبدیل می‌شوند و در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، تغییر شیوه زندگی مردم دنیا موجب شده است تا میزان تولید زباله در چند سال اخیر به چندین برابر افزایش یابد؛ در پی رشد زباله‌های تولیدی، مدیریت مواد زائد یکی از مشکل‌های اساسی جهان امروز به شمار می‌آید. 

به همین دلیل یک شرکت تایوانی توانسته است کارخانه بازیافت متحرک با نیروی خورشیدی طراحی کند؛ این کارخانه متحرک بازیافت که تراش پرسو نام دارد، ضایعات محلی و مواد بازیافتی را به کاشی مورد استفاده در صنعت ساختمان تبدیل می‌کند.

این کارخانه 40 فوت محفظه دارد و حمل و نقل آن توسط تریلر فراهم می‌شود؛ با کمک نیروی خورشیدی پلاستیک و پارچه را بازیافت کرده، زباله‌ها را شسته، خرد، ذوب و قالب‌گیری کرده و در نهایت به کاشی مد نظر تبدیل می‌کند. 

راش پرسو 10 متر مربع کاشی مورد استفاده در معماری را در عرض 40 دقیقه تولید می‌کند. هر یک کاشی، از 5 بطری بازیافتی به دست می‌آید. 

کاشی‌های بازیافت شده برای کفپوش‌های داخلی و بیرونی استفاده می‌شود؛ مدیرعامل این شرکت می‌خواهد این روش در جوامع مختلف ترویج شود تا از زباله‌های بازیافتی بهترین استفاده ممکن صورت گیرد. 

تبدیل زباله به کاشی+تصویر

تبدیل زباله به کاشی+تصویر

تبدیل زباله به کاشی+تصویر

انتهای پیام/ 

 
 
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396  10:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها