0

حکم قطعی 10سال زندان برای یک جاسوس

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

حکم قطعی 10سال زندان برای یک جاسوس

حکم قطعی 10سال زندان برای یک جاسوسدادگاه تجدیدنظر خراسان رضوی، اتهام جاسوسی برای فردی که جذب سرویس های اطلاعاتی یکی از کشورهای عربی شده بود را محرز دانست و او را به تحمل 10سال حبس قطعی محکوم کرد.

 

به گزارش خراسان، این فرد سال گذشته به اتهام اقدام علیه امنیت داخلی کشور از طریق جاسوسی به نفع کشور متخاصم، در مشهد دستگیر و در شعبه هشتم دادگاه انقلاب محاکمه شد.

 

معاون دادستان ، بهمن سال گذشته درباره سوابق این متهم به خراسان گفت: با وجود آن که سفارت عربستان دیگر در ایران وجود ندارد اما بررسی های نیروهای امنیتی بیانگر آن بود که فردی به بهانه گرفتن ویزا، جذب سرویس های اطلاعاتی این کشور شده و برای آن ها جاسوسی می کند.

 

قاضی حیدری افزود: این فرد با صدور دستور قضایی زیر چتر اطلاعاتی نیروهای امنیتی قرار گرفت و مشخص شد که وی سابقه جاسوسی برای یک کشور دیگر را نیز در پرونده خود دارد، بنابراین موضوع اهمیت ویژه ای پیدا کرد و عملیات برای دستگیری وی وارد مرحله جدیدی شد.

 

معاون دادستان مشهد تصریح کرد: پس از انجام یک سری فعالیت های اطلاعاتی و غیرمحسوس، این متهم در حالی دستگیر شد که افراد دیگری که با وی در ارتباط بودند نیز شناسایی شدند.

 

سرپرست مجتمع قضایی انقلاب اسلامی مشهد خاطرنشان کرد: با توجه به این که فرد مذکور اطلاعات مختلف و محرمانه کشور را در اختیار عوامل کشور عربی قرار می داد، به اتهام جاسوسی محاکمه و به تحمل 10سال زندان از سوی شعبه هشتم دادگاه انقلاب محکوم شد.

 

گزارش خراسان حاکی است، قاضی حیدری همچنین روز گذشته در گفت وگو با خراسان، از تأیید قطعی رأی صادره در دادگاه تجدیدنظر خبر داد و گفت: رأی دادگاه درباره این فرد که به اتهام علیه امنیت د اخلی کشور از طریق جاسوسی به نفع کشور متخاصم محکوم شده بود به تأیید دادگاه تجدیدنظر رسیده و حکم صادره قطعی شده است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 12 اردیبهشت 1396  9:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها