0

پاداش فرهنگیان بازنشسته 20 استان پرداخت شد

khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89277

پاداش فرهنگیان بازنشسته 20 استان پرداخت شد

وزیر آموزش و پرورش ضمن آن که جزییات بیشتری از پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را اعلام کرد، در پاسخ به این انتقاد که به برنامه هایی که وعده دادید عمل نکردید گفت: عمل کرده ام . فخرالدین احمدی دانش آشتیانی تاکید کرد: در طول مدت کوتاهی که در سمت وزیر هستم 10 هزار میلیارد تومان مطالبات فرهنگیان ، پاداش سال 94 بازنشستگان و حق التدریس های معوقه پرداخت شده است و از همین هفته پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگی شروع و در 20 استان پرداخت شده است.

وزیر آموزش و پرورش که روز گذشته در اولین نشست مطبوعاتی خود حاضر شده بود، درباره رسیدگی به تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید بر این که بیشتر تخلفات مربوط به بانک سرمایه بوده است، گفت: برای تغییر ندادن مدیرعامل بانک سرمایه تحت فشار بودم اما بالاخره این کار انجام شد.

وی ادامه داد: در ابتدای ورودم به آموزش و پرورش، به فرهنگیان قول دادم که صندوق را ساماندهی کنم و نیروهایی را که کارآمدی لازم را ندارند از مسیر قانونی تعویض کنم، لذا مدیرعامل و هیئت مدیره را تعویض کردیم. همکاران ما در صندوق تک تک شرکت ها را بررسی کردند و نیروهای ناشایست را تغییر دادند.دانش آشتیانی با بیان این که درباره صندوق ذخیره فرهنگیان هم هنوز اعداد و ارقام قطعی و نهایی نشده است، گفت: با نمایندگان مجلس قرار گذاشته بودیم تا زمانی که تحقیق و تفحص کامل نشده است، عدد و رقمی اعلام نکنیم اما متاسفانه برخی نمایندگان اعدادی را اعلام کردند که درست نبود اما می توان گفت عمده تخلفات مربوط به بانک سرمایه بوده است.

وی افزود: می خواهیم نگاه تصدی گری بر سرمایه را در برنامه صندوق عوض کنیم و به سمت مدیریت سرمایه برویم .دانش آشتیانی در پاسخ به انتقاد خبرنگاری مبنی بر این که شما به وعده هایی که در مجلس دادید عمل نکردید گفت: به برنامه های خود عمل کرده‌ام. بیش از 10 هزار میلیارد تومان مطالبات فرهنگیان را در این مدت کوتاه پرداخت کردیم که پاداش پایان خدمت و حق التدریس معوقه وحقوق دانشجو معلمان از این جمله بود.

پرداخت پاداش سال 95 همه بازنشستگان را هم از این هفته شروع کرده ایم و در 20 استان تا کنون پرداخت شده است. وی افزود: یکی از دغدغه های فرهنگیان بیمه تکمیلی بود که تمام بدهکاری ها را با شرکت های بیمه‌ای تسویه کردیم. اکنون از چند شرکت بیمه‌ای استعلام گرفته‌ایم و در اردیبهشت قرارداد بیمه تکمیلی بسته می شود. پیش نویس تشکیل سازمان نظام معلمی را هم تهیه کرده ایم که مراحل قانونی را طی می کند.

دانش آشتیانی پس از تکرار این سوال که گفته می شود دغدغه شما به جای تعلیم و تربیت برج سازی و واردات پوشاک است، گفت: حال که اصرار می کنید می‌گویم که من آمده ام تا مسائل آموزش و پرورش را حل کنم و از روز اول با خدای خود عهد کردم گرفتار حاشیه نشوم و به شدت از این که به حاشیه ها بروم، پرهیز دارم.  

وی درباره سند 2030 نیز گفت: در قوانین یونسکو آمده است که اگر مطلبی با فرهنگ کشوری مغایرت داشته باشد، می توان آن را اصلاح کرد. در سند 2030 هم در داخل کشور روی موضوع برابری جنسیت مانور داده می شود که در سند 2030 این کلمه حذف و عدالت جنسیتی جایگزین شده است.هرجای سند با فرهنگ و شرع ما تطبیق نداشته باشد به آن توجه می کنیم.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 12 اردیبهشت 1396  8:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها