0

هکرها چگونه حمله می کنند؟ + فیلم

 
mty1378
mty1378
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1394 
تعداد پست ها : 7350
محل سکونت : اصفهان

هکرها چگونه حمله می کنند؟ + فیلم

هکرها چگونه حمله می کنند؟ + فیلم

هکرها چگونه حمله می کنند؟ + فیلم

هکر به معنی فردی است که به کامپیوتر ها وسیستم هایی که معمولا افراد و نهاد های غیر رسمی نمی توانند دسترسی داشته باشند، نفوذ می کند. هکرها می توانند از هر نوع سیستمی برای رسیدن به این اطلاعات استفاده کنند. آن ها می توانند به هر اطلاعاتب که می خواهند دسترسی پیدا کنند، بنابراین باید در مورد آن ها آگاه بود و روش های مقابله با هک را فرا گرفت.

شیوه ها

هکرها از روش های مختلفی برای نفوذ به یک سیستم استفاده می کنند. اگر یک هکر با تجربه و  با هوش باشد از یک دستگاه دیگر برای نفوذ استفاده می کند، به دلیل این که اگر بخواهد از سیستم شخصی خودش استفاده کند ریسک بالایی دارد و امکان لو رفتن وجود دارد. روش هایی که هکرها از آن طریق به سیستم نفوذ می کنند عبارت اند از:

  • حدس زدن یا شکستن (crack) رمز ورود: در این روش هکرها به حدس زدن در مورد رمز ورود می پردازند ویا از یک برنامه شکستن (crack program) برای نفوذ استفاده می کنند.
  • پیدا کردن کردن در های نفوذ از روشی دیگر. در این روش هکرها به دنبال نقاط ضعفی در سیستم می گردند تا در سیستم نفوذ کنند.
  • روش دیگری که هکرها از آن استفاده می کنند استفاده از برنامه ای به اسم کرم (WORM) می باشد. این برنامه به طور مداوم برای نفوذ تلاش می کند، به شکلی که در یک ثانیه صد بار برای نفوذ به سیستم تلاش می کند تا در نهایت سیستم اجازه ورود را به آن می دهد و worm کار خود را در آنجا آغاز می کند. این برنامه همه کار می تواند بکند از دسترسی به رمز ورود تا پاک کردن فایل ها.

محافظت

مطمئن ترین راه برای اینکه سیستم شما یا شرکت شما به دام هکرها نیافتد این است که به اینترنت متصل نشوید!! به این دلیل که هکرها معمولا از خط تلفن برای نفوذ استفاده می کنند. اگر برای یک فرد امکان پذیر باشد که به یک سیستم دسترسی داشته باشد پس برای یک هکر هم این امکان وجود دارد. اما مسئله اینجاست که بسیاری از شرکت ها به اینترنت نیاز مبرم دارند. یکی از روش هایی که برای مقابله با هک شدن توسط شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد  استفاده از برنامه ای به اسم دیوار آتشین (Firewall) می باشد. دیوار آتش برنامه ای است که ارتباطات دیگر از سایر سرور ها (server) را به سرور سیستم مورد نظر متوقف می کند. این برنامه در جلوگیری از هک شدن بسیار کارآمد می باشد. اگرچه این برنامه یک راه حل نهایی برای مقابله با هک شدن نیست و هکرها باز هم می توانند نفوذ کنند، اما می تواند راه حل خوبی باشد و خطر هک شدن را کاهش دهد.

هک های بزرگ

برخی از بزرگترین هک ها توسط نوجوانانی با سن 14 تا 18 انجام شده. این نوابغ کامپیوتر، اطلاعات زیادی در باره کاری که می کنند دارند و همچنین در مورد عواقب آن نیز می دانند، هرچند در زمانی که این کار را انجام می دهند، خیلی به عواقب آن فکر نمی کنند.

در 10 فوریه، 1997 و دوباره در 14 فوریه، هکر های پرتغالی یک حمله سیاسی به سایت دولت اندونزی تدارک دادند و تمرکز این حمله در مورد ادامه سرکوب و فشار بر  تیمور شرقی بود. این حمله حدود 3 ساعت به طول انجامید و وب سایت وزارت امور خارجه جمهوری اندونزی، هدف این حمله قرار گرفت. هکرها چیزی را تغییر ندادند و یا پاک نکردند، آن ها تنها می گفتند: " ما فقط صفحات را هک می کنیم".

 یک هک بزرگ دیگر توسط یک نفر در تاریخ 1 آپریل 1981 اتفاق افتاد. این فرد که در ساحل شرقی خانه کارگزاری حضور داشت به بازار بورس علاقه مند بود. این فرد به سهامی به ارزش 100 هزار دلار در بازار بورس دست پیدا کرد. او سپس به کامپیوتر های اصلی بازار بورس نفوذ کرد و مبلغ 80 میلیون دلار دزدید. این هکر در نهایت دستگیر شد اما 53 میلیون دلار هرگز باز نگشت.هکرها چگونه حمله می کنند؟ + فیلم

در روز چهارشنبه، 5 مارچ 1997، وب سایت مرکز تحقیقات هوا فضای ملی آمریکا هک شد. گروه هک به اسم (H4G1S) شناخته می شد و محتوای وب سایت را تغییر داد. تیم هکر ها محتوای سایت را تغییر دادند و پیام کوتاهی گذاشتند: "عملیات ما تا جایی ادامه دارد که همکاران ما  (ILF) از این کار دست بکشند. ماه آینده ما به کمپانی های بزرگ آمریکایی حمله می کنیم. تمام کسانی که از سو ء استفاده از اینترنت سود می برند، در قلمرو آینده ما در تروریسم دیجیتالی، قربانی خواهند شد. اعضای خبره و کار کشته ما از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند تا زمانی که حضور ما در تمام کشور فراگیر شود. حتی قوی ترین دیوار های آتش شما نیز کاری از پیش نخواهند برد. 

 

سه شنبه 12 اردیبهشت 1396  3:25 PM
تشکرات از این پست
siryahya
دسترسی سریع به انجمن ها