0

چگونه امنیت ایمیل (Gmail) خود را افزایش دهیم؟

 
mty1378
mty1378
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1394 
تعداد پست ها : 7350
محل سکونت : اصفهان

چگونه امنیت ایمیل (Gmail) خود را افزایش دهیم؟

چگونه امنیت ایمیل (Gmail) خود را افزایش دهیم؟

چگونه امنیت ایمیل (Gmail) خود را افزایش دهیم؟

آیا تا به حال ایمیل شما هک شده است؟ اگر این اتفاق تا کنون برای شما نیافتاده، مطمئن باشید که خطر در کمین است و هکر ها در حال تلاش برای نفوذ به تمام ایمیل ها هستند.  بنابراین شما نیاز دارید امنیت ایمیل خود را بالا ببرید و از حمله ی احتمالی هکر ها جلوگیری کنید. اگر از جی میل استفاده می کنید خبر خوب این است که تقریبا می توانید جی میل خود را در مقابل هک شدن صد در صد مقاوم کنید.

با ارائه شماره تلفن خود و فعال کردن دو مرحله ای حساب کاربری خود (two factor authentication) در جی میل می توانید حساب خود را از هک دن محافظت کنید. بنابراین همین امروز این کار را انجام دهید.

به بخش تنظیمات حساب گوگل وارد شوید

وقتی در حساب خود لاگین کردید، روی منوی مشخصات که در قسمت بالا سمت راست می باشد را با کلیک کردن روی عکس حساب کاربری خود انتخاب کنید. سپس روی account  کلیک کنید و سپس به قسمت security  بروید

.چگونه امنیت ایمیل (Gmail) خود را افزایش دهیم؟

در این قسمت، روی گزینه settings که در مقابل نوشته 2step verification می باشد، کلیک کنید. در داخل صفحه جدید شماره تلفن خود را وارد کنید و این قابلیت را فعال کنید. 

چگونه امنیت ایمیل (Gmail) خود را افزایش دهیم؟

 

حالا فقط به یک تلفن همراه نیاز دارید که اس ام اس دریافت کند و سپس رمزی که گوگل برای شما ارسال می کند را در قسمت مورد نظر وارد کنید.

با رمز وارد شده یا پین کد خود لاگین کنید

.چگونه امنیت ایمیل (Gmail) خود را افزایش دهیم؟

و قتی این گزینه را وارد کردید دسترسی شما به جی میلتان همیشه نیازمند رمز اصلی و کدی خواهد بود که از طریق اس ام اس به شما ارسال می شود. البته می توانید تیک گزینه (don’t ask for codes again on this computer)  را بردارید تا هر بار نیاز به وارد کردن این کد نباشد.

اگر این فرایند را طی کنید، در صورتی که فردی به کد فوق امنیتی شما هم دسترسی پیدا کند، نمی تواند با آن کار خاصی انجام بدهد. چون برای نفوذ به حساب شما نیاز است که به نوعی گوشی شما را نیز بدست بیاورد و این کار تقریبا نشدنی است، مگر اینکه شما را گروگان گرفته باشند.

من که از جیمیل استفاده نمی کنم
در این صورت از ارائه کننده خدمات ایمیل خود بخواهید که تایید دو مرحله ای را برای سرویس های اش فعال کند و در غیر این صورت، به جیمیل مهاجرت کنید. این روزها امنیت ایمیل بسیار مهم و مهاجرت به جیمیل هم آسان است. ارتباطات امن (رمزنگاری شده) مدت ها است که به سرویس جیمیل آمده اند و زمانی که تایید دو مرحله ای را به این معجون اضافه کنید، زندگی آنلاین شما بسیار امن تر خواهد شد. 

شاید فکر کنید که ایده مهاجرت به یک سرویس ایمیل دیگر ناراحت کننده است، ولی بگذارید با شما راحت باشیم. هک شدن ایمیل نا امن و لو رفتن اطلاعات خصوصی، از آن هم ناراحت کننده تر است! بنابراین اگر کسی خواست شما را مسخره کند و بگوید «خدایا، یعنی تو هر روز این رمزها و کدها را وارد می کنی؟» محترمانه به او بگویید: «ساکت باش، من چیزهایی می دانم که تو نمی دانی.»

مطمئن باشید که دیر یا زود از دو قفله کردن ایمیل خود احساس رضایت خواهید کرد، فقط کافی است این روش یک بار شما را از دست هکرهای نا به کار نجات دهد.

سه شنبه 12 اردیبهشت 1396  3:20 PM
تشکرات از این پست
siryahya
دسترسی سریع به انجمن ها