0

مرکل هم پروتکل حجاب در عربستان را شکست

 
gomnam68
gomnam68
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1395 
تعداد پست ها : 847
محل سکونت : خراسان رضوی

مرکل هم پروتکل حجاب در عربستان را شکست

 

عربستان سعودی قواعد خاصی در مورد پوشش زنان دارد. اما سیاستمداران زن از جمله ترزا می این قواعد را رعایت نکرده اند.

اکنون صدراعظم آلمان نیز تنها کت و شلوار به تن کرده و از پوشش روسری بر سر برای دیدار با ملک سلمان در قصر خود در جده امتناع ورزیده است.

مرکل قبلا گفته بود که از ممنوعیت پوشیدن برقع توسط زنان در آلمان حمایت می کند.

این پوشش مرکل نیز همچون ترزا می در رسانه های اجتماعی با واکنش کاربران سعودی مواجه شد و برخی آن را «بی احترامی» خواندند.

یک مقام آلمانی گفت مرکل با پادشاه عربستان دیدار، و درباره روابط دو جانبه و چشم‌ اندازهای پیش روی دو کشور و همچنین اوضاع منطقه‌ ای و بین‌ المللی گفتگو داشت.

در این دیدار شاهزاده «محمد بن نایف بن عبدالعزیز» ولیعهد و رئیس‌ هیات دولت، شاهزاده «خالد الفصیل بن عبدالعزیز» امیر مکه، شاهزاده دکتر «منصور بن متعب بن عبدالعزیز» عضو هیات دولت و مشاور پادشاهی سعودی، شاهزاده «متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز» وزیر گارد ملی، دکتر «ابراهیم بن عبدالعزیز العساف» عضو هیات دولت، «محمد بن عبدالله الجدعان» وزیر اقتصاد، دکتر «عواد بن صالح العواد» وزیر فرهنگ و اطلاع ‌رسانی، پادشاه سعودی را همراهی کردند.

به گفته مقامات آلمان، حجم تبادلات تجاری این کشور با عربستان در سال 2016 بیش از هشت میلیارد دلار برآورد شده و سرمایه گذاری آلمان در عربستان حدود یک میلیارد و 300 میلیون دلار است.

درحالی برلین همچنان به تجهیز نظامی ریاض ادامه می‌دهد، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از عربستان سعودی خواسته است تا تجاوز نظامی خود به یمن را متوقف کند.

عربستان سعودی به عنوان بزرگ ترین صادر کننده نفت، در پی کاهش شدید قیمت نفت خام طرح های بلند پروازانه ‌ای را برای تنوع در بخش اقتصادی خود در نظر دارد.

قرار است مرکل امروز دوشنبه اول مه به امارات متحده عربی سفر کند.


منبع: شبستان

سه شنبه 12 اردیبهشت 1396  1:18 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها