0

هشدارهای انتخاباتی و خبرهای قضایی اژه ای

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

هشدارهای انتخاباتی و خبرهای قضایی اژه ای

هشدارهای انتخاباتی و خبرهای قضایی اژه اینشست روز گذشته سخنگوی قوه قضاییه در حالی برگزار شد که همچون همه خبرهای این روزها در کشور، این نشست خبری نیز بیشتر حال و هوایی انتخاباتی داشت و محسنی اژه ای ضمن تاکید بر بی طرفی دستگاه قضایی در انتخابات، از باز شدن یکصد و یک پرونده انتخاباتی در این دستگاه خبر داد و تصریح کرد : جناح بندی های سیاسی هیچ تاثیری در رسیدگی قضایی به پرونده ها ندارد.

 

انتقاد محسنی‌اژه‌ای از تحریف سخنانش درباره حقوق‌های نجومی
به گزارش ایسنا حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای در یکصد و یازدهمین نشست خبری خود با اشاره به سخنرانی‌اش در مشهد در جمع دانشجویان ، گفت: در مورد حقوق‌های نجومی مطالبی را به تفصیل در آن جلسه بیان کردم و در اینجا هم بخشی را که تحریف شده مطرح می‌کنم مبنی بر اینکه برخی از دستگاه‌ها مانند بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های وابسته به دولت از گذشته پاداش‌ها و وام‌هایی را با بهره کم می‌پرداختند و احیاناً در موارد نادری حقوق‌های نسبتاً بالایی را می‌گرفتند، اما در دو سه سال اخیر یعنی از سال 93 و 94 تا اوایل سال 95 این حقوق‌ها رشد فوق‌العاده‌ای داشت و یک دفعه حقوق‌های نجومی واقعاً سرسام‌آور بود و یک مورد را هم در دولت‌های قبل (نهم و دهم) نداشتیم که یک مدیر 100 میلیون تا 150 میلیون و 200 میلیون به طور متوسط دریافت ماهیانه داشته باشد؛ لذا برخی حرف‌هایی که تحریف کرده بودند در اینجا بود که برخی پاداش‌ها و وام‌های کم‌بهره مربوط به قبل بوده، اما حقوق‌های نجومی منحصربه سال‌های اخیر با مبالغ گزاف نبوده است.وی افزود: همچنین من گفتم در یکی از وزارتخانه‌ها در سال 94 که آن را تحریف کرده‌ بودند و گفته بودند که مربوط به دولت قبل بوده در صورتی که دولت قبل در سال 94 نبود، سازمان بازرسی کل در آن زمان گزارشی را تهیه کرد و اعلام شد که مدیران آن وزارتخانه به طور متوسط 150 میلیون الی 190 تا 200 میلیون دریافت کرده بودند که آن وزارتخانه نسبت به این گزارش انتقاد کرد و گفت که دریافتی به معنای حقوق نیست، البته قوه قضاییه آن را پذیرفت که اشکالی ندارد، ولی شما توضیح دهید که این مبالغ بابت چیست. آنها گفتند که برخی علاوه بر مدیریت خودشان کار هم می‌کرده‌اند و کارکرد شخصی خودشان خارج از مدیریت در دستگاه بوده است. برخی نیز گفتند که بعضی مدیران حدود 5 الی 10 نفر زیرمجموعه‌شان کار می‌کنند و پاداشی که به آنها داده شده در فیش آقای مدیر اعمال شده تا بعداً آن را بین زیرمجموعه خود تقسیم کنند و به فرض اضافه کار این 10 میلیون را به چند نفر منتقل کنند. برخی هم نیز اعلام کردند که معوقه داشتند و از سال‌های قبل حقوق به آنها پرداخت نشده بود که امسال اعمال شده است و هنوز هم این موضوعات در حال بررسی است. این مطالب را گفتم به دلیل اینکه برخی از سخنان بنده را در آن جلسه تحریف کرده بودند.محسنی اژه‌ای ادامه داد : بحث بعدی که در آنجا گفتم صندوق توسعه ملی بود. گفتم این حقوق بسیار سنگین که در صندوق توسعه ملی اتفاق افتاده، متوسط حقوق رئیس 57 میلیون در ماه به غیر از وام‌ها بوده و فقط حقوق بوده و این مختص سال های اخیر بوده و در سالهای قبل در این صندوق این موضوع نبوده و این را هم گفتم زمانی که دادستان کل کشور و عضو هیات امنای صندوق بودم مصوبه‌ای مطرح شد و در یکی از بندها اشاره شده بود که اختیارات هیات امنا به هیات عامل تفویض شود.سخنگوی دستگاه قضا در این باره افزود: ما گفتیم چنین تفویضی بر خلاف قانون است، ولی چون اکثریت با دولت همراه بودند این موضوع تصویب شد و وظایف امنا را به هیات عامل تفویض کردند، ولی با این وجود آنها از اختیارات خود برای این مقدار حقوق و وام استفاده نکردند. تفویض در آن دولت بود ولی در این دولت هیات عامل در دولت جدید این را اعمال کرد.
 
 
 بازداشت یک نفر در حاشیه افتتاح ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداها
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه در حواشی افتتاح ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداها در ایلام به ساحت امام رضا (ع) توهین شده، چه اقداماتی صورت گرفته است، گفت: ادعا شده ایشان معلم است. با نیت او کاری ندارم، اما چطور یک معلم به خودش اجازه می دهد در مورد یک امام معصوم با این ادبیات برخورد کند. این اقدام به خاطر رای جمع کردن است؟ واقعا هدف چه بوده است؟ تعجب بیشتر من این است که بعضی ها همان جا نشسته بودند و‌ رفتار مناسبی نشان ندادند.وی افزود: این شخص در حال حاضر بازداشت است و در مرحله تحقیقات از او هستند.محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده همسر یکی از کاندیداها با عنوان واگذاری خیریه امام رضا و این که آیا این کار غیرقانونی بوده و قوه قضاییه غیرقانونی بودن آن را تایید کرده است، عنوان کرد: در مورد تایید، خبری ندارم. هر گزارشی که از یک منبع رسمی بیاید و ضرورت داشته باشد که دادستان آن را دنبال کند، این اتفاق می‌افتد.
 
 
تحقیق درباره ادعای کمک بابک زنجانی به ستاد یکی از کاندیداها
محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه یکی از کاندیداها خطاب به یکی دیگر از کاندیداها در روز مناظره گفته است که رئیس قوه قضائیه گفته که یک مفسد قضایی به ستاد شما کمک کرده است، آیا صحت دارد یا واقعا آن مفسد کمک کرده است؟ و آیا این اعتراف صورت گرفته است؟ گفت: اینکه متهمی حرفی بزند و اینکه آن را ثابت کند متفاوت است. بله چنین حرفی زده شده است. رئیس قوه قضاییه این را مطرح کرده اند والبته گفتند ایشان متهم است و نمی‌توان به حرف‌هایش اعتماد کرد. این حرف ها در مقام تحقیق است.
 
 
ادعای کشف محموله‌ قاچاق در خانه یک وزیر
معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به سوالی که در آن ادعا شد روز گذشته محموله قاچاقی از منزل یکی از وزرای دولت کشف شده، گفت‌: اواخر هفته گذشته یعنی سه‌شنبه یا چهارشنبه نیروی انتظامی گزارشی را به بخش قضایی حوزه لواسانات می‌دهد که در فلان ویلا محموله قاچاق رد و بدل می‌شود. قاضی دستور می‌دهد ویلا بازرسی شود که در بازرسی ها به محموله بزرگ پوشاک بر می‌خورند، البته من نمی‌دانم این پوشاک چه بوده است.وی افزود:‌ آنجا چند نفر اعلام می کنند که آن منزل مربوط به فلان وزیر و پوشاک هم مال دختر وزیر بوده که با مجوز این کار صورت گرفته است؛ در واقع ادعای اولیه این بوده که مجوز دارند و با مجوز این محموله وارد شده و گفتند مال شرکتی است که دختر آن وزیر مدیرعامل شرکت است.بخش قضایی لواسانات پرونده را عدم صلاحیت زده و برای تعزیرات حکومتی فرستاده که بنده از آن به بعد را اطلاعی ندارم.
 
 
ارسال 100 پرونده تخلفات انتخاباتی به مراجع قضایی
محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه تخلفات انتخاباتی برخی کاندیداهای شورای شهر به قوه قضاییه ارسال شده و بررسی قوه قضاییه در این باره چگونه است؟ توضیح داد:  حدود 101 پرونده از کل کشور به مرجع قضایی ارسال شده و 100 مورد هم تذکر داده شده است. 100 مورد به صورت پیشگیری تذکر داده شده و 101 پرونده هم به دادسرا ارجاع شده و در مرحله رسیدگی است. شنیده‌ام امروز هم وزارت کشور برخی تخلفات هفت یا هشت نشریه را به دادستان تهران فرستاده و معتقد بوده که تخلفاتی داشته‌اند.
 
 
هشدار اژه ای درباره عبور از خط قرمزها در تبلیغات انتخاباتی 
به گزارش میزان معاون اول دستگاه قضا یادآور شد: در آستانه انتخابات و تبلیغات انتخاباتی گاهی برخی افراد برای ایجاد فضای دو قطبی وجلب آرای مردم از خط قرمزها عبور می‌کنند که این موضوع به نفع کشور و خودشان نیست. سخنگوی قوه قضائیه به نامزدهای انتخاباتی توصیه کرد که با التزام به قانون و در چارچوب اخلاق وصداقت به بیان مسائل بپردازند و با مبانی مستحکم و آمارهای درست و قابل اتکاء حرف بزنند. وی اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد برای جلب آرای مردم علیه برخی دستگاه‌ها ، قوا ونهادها حرف‌های بی منطق وبعضا خلاق واقع می‌زنند و به آمار غیر اتکا استناد می‌کنند که با این کار برای دستگاه قضایی زحمت درست می‌کنند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 11 اردیبهشت 1396  9:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها