0

پایگاه فضایی بریتانیا تا 3 سال آینده احداث می‌شود

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

پایگاه فضایی بریتانیا تا 3 سال آینده احداث می‌شود

مقامات بریتانیایی تاکید کردند که علوم فضایی، نقش مهمی در آینده اقتصادی این کشور خواهد داشت. بر همین اساس، پایگاه فضایی بریتانیا تا 3 سال آینده احداث می‌شود.

مقامات بریتانیایی نیز به این باور رسیده‌اند که دانش هوا و فضا در آینده اقتصادی یک کشور بسیار تاثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل آن‌ها هم تلاش می‌کنند تا خیلی زود اولین پایگاه فضایی خود را موسوم به «اسنودونیا» (Snowdonia) بسازند. گفته می‌شود که پایگاه فضایی بریتانیا تا 3 سال آینده یعنی سال 2020 میلادی در شمال ولز احداث خواهد شد.

پایگاه فضایی بریتانیا

وزیران کابینه دولت انگلیس اعلام کرده‌اند که بریتانیا باید تا 40 سال آینده به یکی از پیشتازان درآمدزایی از طریق مسافرت های فضایی تبدیل شود. گفته شده پایگاه اسنودونیا برای پرتاب ماهواره، موشک و مسافران فضایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در همین حال، مسئولان پارک ملی اسنودونیا نیز باید موافقت خود را برای ساخت این پایگاه در شمال ولز اعلام کنند.

بریتانیایی‌ها پنج محل جایگزین را نیز برای احداث این پایگاه فضایی در نظر گرفته‌اند که چهار مکان آن در اسکاتلند و دیگری در انگلیس واقع شده است. قدم اول در این برنامه فضایی، ساخت سکوی پرتاب موشک‌هاست تا موشک‌های دولتی و خصوصی بریتانیا بتوانند از این پایگاه به فضا ارسال شوند. هم‌اکنون موشک‌ها و ماهواره های بریتانیا از پایگاه‌های هند، آمریکا و جزیره گویان فرانسه پرتاب می‌شوند.

پایگاه فضایی بریتانیا

دعوت از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در پایگاه فضایی بریتانیا

دولت بریتانیا از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی عرصه فضایی دعوت کرده تا برای سرعت بخشیدن به روند ساخت این پایگاه پیش‌قدم شوند. علاوه بر آن از صنایع مربوط به فضا نیز خواسته شده تا طرح‌های خود را برای پرتاب موشک‌های آینده اعلام کنند. کارشناسان بر این باورند که ارزش کسب و کارهای سفرهای توریستی به فضا تا 20 سال آینده به بیش از 25 میلیارد یورو خواهد رسید و این اصلی‌ترین انگیزه برای ساخت پایگاه فضایی بریتانیا است.

دوشنبه 11 اردیبهشت 1396  5:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها