0

چگونه سوختگی سطحی را برطرف کنیم؟

 
mty1378
mty1378
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1394 
تعداد پست ها : 7350
محل سکونت : اصفهان

چگونه سوختگی سطحی را برطرف کنیم؟

چگونه سوختگی سطحی را برطرف کنیم؟ 

چگونه سوختگی سطحی را برطرف کنیم؟ آموزش تصویری

برای بسیاری از   ما در زندگی سوختگی های سطحی پوست پیش آمده و در اکثر موارد افراد از درمان های سنتی برای برطرف کردن سوختگی پوست استفاده می کنند. اما در این مطلب قصد داریم نحوه ی صحیح درمان سوختگی پوست را به شما آموزش بدهیم. با ما همراه باشید.

چند مرحله برای درمان سوختگی سطحی وجو دارد که با انجام آن ها می توانید سوختگی را برطرف کنید. البته توجه داشته باشید این راه کارها تنها برای سوختگی های سطحی پوست تجویز می شوند و برای سوختگی های جدی و عمیق حتما باید با اورژانس تماس بگیرید.

مراحل درمان به این صورت می باشد: 

مرحله 1

روی محل سوختگی آب خنک بگیرید. هرچه سریع تر روی پوست خود آب خنک بگبربد تا از آسیب بیشتر به پوست جلوگیری کنید. محل سوختگی را به مدت 10 تا 15 دقیقه زیر آب خنک روان بگیرید تا درد و سوزش فروکش کند. از آب خیلی سرد استفاده نکنید.

 چگونه سوختگی سطحی را برطرف کنیم؟ به همراه تصویر

مرحله 2

لباس های تنگ و جواهرات را از بدن خود جدا کنید. بلا فاصله پس از سوختگی و یا در هنگام آب کشیدن محل سوختگی، لباس تنگ و جواهر یا ساعت را از بدن خود جدا کنید، به این دلیل که این وسایل باعث منقبض شدن پوست شما می شوند و در نهایت به حادتر شدن سوختگی منجر می شوند.

چگونه سوختگی سطحی را برطرف کنیم؟ به همراه تصویر

 

مرحله 3

از کمپرس یخ استفاده کنید. این کار می تواند جایگزینی برای آّب خنک باشد. از یک کمپرس آب یخ استفاده کنید. می توانید یک تکه یخ را در درون یک کیسه فریزر بگذارید و از آن استفاده کنید. به مدت 10 تا 15 دقیقه از آن استفاده کنید، سپس 30 دقیقه صبر کنید و سپس دوباره از آن استفاده کنید. هیچگاه یخ را مستقیم به محل سوختگی نچسبانید، همیشه یخ را درون یک کیسه یا دستمال بگذارید.

چگونه سوختگی سطحی را برطرف کنیم؟ به همراه تصویر

 

مرحله 4

یک مسکن بخورید. اگر علائمی همچون سوختگی و درد شما را آزار می دهند می توانید از مسکن هایی مانند ایپوبروفن و یا آسپیرین استفاده کنید. اگر درد بعد از چند ساعت آرام نشد، یک مسکن دیگر بخورید.

 

مرحله 5

سوختگی را تمیز کنید. پس از اینکه محل سوختگی را شستید و یا کمپرس یخ بر روی آن گذاشتید، باید محل سوختگی را تمیز نکنید تا عفونت نکند. می توانید از کرم های آنتی بیوتیک مانند نئوسپورین استفاده کنید و کمی از آن روی محل سوختگی بمالید. کرم آلوئورا نیز می تواند پوست شما را نرم کند.

 چگونه سوختگی سطحی را برطرف کنیم؟ به همراه تصویر

مرحله 6

به آرامی روی سوختگی را با کرم و گاز استریل بپوشانید. به آرامی گاز را بر روی ناحیه سوختگی بگذارید و سپس آن را پانسمان کنید. هیچگاه گاز را مستقیم بر روی محل سوختگی نگذارید. همواره کمی کرم بر روی ناحیه سوختگی بمالید و سپس گاز را بگذارید. گاز را روزی یک بار عوض کنید.

 چگونه سوختگی سطحی را برطرف کنیم؟ به همراه تصویر

مرحله 7

از درمان های خانگی مانند تخم مرغ، کره و چایی خودداری کنید. اینترنت پر از درمان های جادویی برای برطرف کردن سوختگی می باشد، اما تعداد کمی از آن ها از نظر علمی ثابت شده اند. اما بسیاری از مواد می توانند باعث عفونت سوختگی بشوند. اما راه کار هایی که در بالا به آن ها اشاره شد، می توانند در درمان سوختگی سطحی موثر باشند.

 چگونه سوختگی سطحی را برطرف کنیم؟ به همراه تصویر

وقتي مي گوييم علي غريب بود لعنت ميکنيم مردمان آن زمان را 
وقتي مي گوييم حسين غريب بود لعنت ميکنيم مردمان آن زمان را
 خدا نکند روزي بگويند مهدي غريب بود که آينده گان لعنتمان کنند

 

!جنـگ نـرم , تـفـنـگ نميخواهد چـادر ميخواهد


 

دوشنبه 11 اردیبهشت 1396  5:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها