0

برانکو مهاجم قاتل تیمش را شناسایی کرد

 
kz1350
kz1350
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 6140
محل سکونت : مازندران

برانکو مهاجم قاتل تیمش را شناسایی کرد


پایان نیم فصل بدون گل زده
یک نیم فصل بدون گل زده برای مهاجمی که از سوی برانکو به عنوان جانشین بلامنازع مهدی طارمی معرفی شده بود. علی علیپور در نیم فصل اول در ترکیب سرخپوشان 865 دقیقه به میدان رفت و حاصل آن سه پاس گل و کسب یک پنالتی و یک کارت زرد برابر استقلال بود. اما او به عنوان مهاجم نتوانست کار اصلی خود را در گشودن دروازه حریف به سرانجام برساند. 

 


شکست طلسم یکساله با گلزنی برابر فولاد
هرچند عملکرد علیپور باعث شد تا او در دیدار برابر سایپا جزو اولین گزینه تعویضی برانکو در ابتدای نیمه دوم لقب گیرد اما سرمربی سرخپوشان در دیدار برابر فولاد او را از ابتدا به میدان فرستاد تا اولین گل او در لیگ شانزدهم شکل گیرد؛ تنها 19 روز کمتر از یکسالگی آخرین گلش با پیراهن پرسپولیس! آخرین گلی که او با پیراهن پرسپولیس به ثمر رسانده بود مربوط به 18 بهمن 94 بود و او برابر فولاد خوزستان در 29 دی‌ماه 95 موفق شد بار دیگر گل بزند. با پاسی که مهدی طارمی برای او ساخته بود.

 

  برانکو مهاجم قاتل تیمش را شناسایی کرد

 


جبران پاس گل طارمی
مهاجم شمالی که زوج خوبی برای همتای جنوبی‌اش این روزها شکل داده، پاداش پاس گل طلسم شکن طارمی را در دیدار بعدی این تیم برابر گسترش فولاد داد تا اینبار طارمی در تبریز گلزنی کند. چهارمین پاس گل علیپور در فصل که او را پا به پای مهندس شماره 70 این تیم به پیش می‌برد.

 


دور شدن از ترکیب اصلی

برانکو کم کم از تصمیم خود در قبال نیمکت نشین کردن رامین رضاییان گذشت تا با حضور او در ترکیب اصلی، جای علیپور تنگ شود. علیپور در بازی بعدی تیمش برابر صبای قم به دلیل اعتراض به تصمیم داور کارت زرد گرفت تا دیدار برابر تراکتورسازی را از دست بدهد. در جدال برابر استقلال تهران نیز در دربی در 20 دقیقه پایانی به ترکیب رفت و نتوانست مانع شکست سرخپوشان شود و در بازی با سپاهان هم تنها در دقایق تلف شده بازی و برای اتلاف وقت به زمین فرا خوانده شد. اتفاقی که بازی برابر الهلال نیز تکرار شد و او در 15 دقیقه پایانی فرصت حضور در ترکیب را به دست آورد.

 


جنجال بزرگ در اردوی امارات
پرسپولیسی‌ها بعد از تساوی یک بر یک مقابل الهلال راهی امارات شدند تا اردوی خود در این کشور برای برگزاری دیدار برابر الوحده را برپا کنند. در روزی که خبر دریافت بخشی از مطالبات سرخپوشان منتشر شده بود، ناگهان خبر شوک آوری نیز از باشگاه ایرانیان مخابره شد؛ درگیری رامین رضاییان و علی علیپور و در ادامه دستور برانکو برای اخراج این دو بازیکن از اردو.
علیپور خیلی زود اشتباهش را پذیرفت و با توجه به عدم اعتراض به تصمیم برانکو و تمکین از آن به تهران بازگشت و با عذرخواهی مجدد توانست راهی دوباره به محل تمرین این تیم به دست بیاورد. او در بازی بعدی تیم نیز در ترکیب اصلی به میدان رفت تا برانکو پاسخ  تمکین مهاجم جوانش را اینگونه بدهد.

 


استارت موفقیت بعد از بخشش برانکو
علی علیپور تا پیش از دیدار هفته بیست و سوم لیگ برتر و هفته دوم لیگ قهرمانان؛ او با 3 پاس گل، یک گل زده و یک پنالتی جزو بازیکنان غالبا نیمکت نشین تیم محسوب می‌شد. با این حال به نظر می‌رسد طلسم بزرگ او بعد از بخشوده شدن از سوی برانکو باطل شد و دوران اوج این مهاجم شمالی بعداز این اتفاق آغاز شد.
برانکو به او در دیدار برابر استقلال خوزستان تنها 10 دقیقه فرصت بازی داد و در جدال سال نو برابر نفت آبادان نیز 30 دقیقه فرصت داشت تا او موفقیت بزرگی کسب نکند با این حال در پایان هفته بیست و پنجم نیز آمار تفاوت چندانی با قبل نداشت؛ 4 پاس گل، یک گل زده و یک پنالتی!
او در بازی با پیکان دومین گل فصل خود را به ثمر رساند تا پرسپولیس بعد از دو هفته ناکامی در لیگ برتر و آسیا به پیروزی دست یابد. این اتفاق در بازی برابر ماشین سازی که سرخ‌ها برای برگزاری جشن قهرمانی راهی تبریز شده بود نیز رخ داد و او زودهنگام‌ترین گل این تیم را در این فصل به ثمر برساند. در ادامه نیز یک پنالتی برای سرخپوشان گرفت تا مهدی طارمی با گل کردن آن در کورس آقای گلی باقی بماند. در آتش بازی پرسپولیسی‌ها برابر پدیده نیز او زننده یکی از گل‌های تیمش لقب گرفت تا آمار جالب توجه سه هفته و سه گل را به نام خود ثبت کند. 

 


بدشانس در جدال آسیایی
علی علیپور در دو دیدار قبلی سرخپوشان در لیگ قهرمانان از سوی برانکو به عنوان بازیکن ثابت به میدان رفت تا اتفاق متفاوت دور رفت لقب گیرد. او در جدال برابر الریان می‌توانست یک پنالتی برای تیمش بگیرد که داور از آن عبور کرد تا سه امتیاز حساس این تیم از کف برود. هفته بعد از آن نیز برابر الهلال او بار دیگر به شکلی مشابه توسط مدافع الهلال متوقف شد اما داور عراقی بار دیگر از این صحنه چشم پوشی کرد تا پنالتی گرفتن‌های او برای پرسپولیس در آسیا بی‌نتیجه باشد.
با این حال در بازگشت به لیگ برتر او بار دیگر چهره ویژه‌ی تیمش لقب گرفت و توانست برابر ذوب آهن و در حالی که این تیم کاملا تحت فشار هواداران و اعتصاب قرار داشت با دو پاس گل و یک پنالتی قهرمان تیمش لقب گرفت. آماری فوق العاده در سه هفته اخیر در لیگ برتر با ثبت 3 گل، کسب دو پنالتی و 2 پاس گل!
کافی است بار دیگر به آمار او در دو نیم فصل اخیر توجه کنیم تا به تفاوت ویژه‌ی او پی ببریم؛ علیپور در نیم فصل اول 865 دقیقه به میدان رفت و حاصل آن سه پاس گل و کسب یک پنالتی و یک کارت زرد بود و در نیم فصل دوم توانست در 819 دقیقه، 4گل، 3 پاس گل، دو پنالتی و سه کارت زرد به نام خود ثبت کند و بهترین آمار را از خود به جا بگذارد.
علی علیپور با این آمار فوق‌العاده اکنون در سایه درخشش و موفقیت‌های پرسپولیس قرار گرفت؛ دوران اوج او همزمان شد با پایان شکست‌های متوالی پرسپولیس، درخشش او همراه با قهرمانی این تیم و البته درخشش روز گذشته‌اش در سایه آقای گلی مهدی طارمی و اعتصاب و ... . بازیکنی که در روزهای پایانی نشان داد حرف برانکو ایوانکوویچ در مورد او صدق می‌کند و اگر آماده باشد و مورد توجه قرار گیرد می‌تواند مهاجم قاتل پرسپولیس لقب گیرد.

دوشنبه 11 اردیبهشت 1396  4:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها