0

چطور برای ویندوز ۱۰ یک رمز عبور تصویری بگذاریم؟

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

چطور برای ویندوز ۱۰ یک رمز عبور تصویری بگذاریم؟

windows 10
 

یک رمزعبور تصویری می تواند جایگزینی برای رمزعبور معمولی باشد. منظور از رمزعبور معمولی همان رمز متنی است که برای وارد شدن به ویندوز ۱۰ باید آن را تایپ نماییم. تنظیم یک رمزعبور تصویری کار ساده‌ای است که در این مطلب قصد داریم آن را به شما آموزش دهیم.

 

کلیک - ویندوز ۸ و ویندوز ۱۰ هرکدام روش های جدیدی برای ورود به حسای کاربری سیستم عامل ارائه کرده اند. هم اکنون شما می توانید با استفاده از یک پین کد یا یک رمزعبور تصویری که به عنوان آپشن های ابتدایی در تنظیمات حساب کاربری شما وجود دارد، به محیط ویندوز ورود کنید. علاوه بر این با استفاده از سخت افزارهای مناسب شما می توانید از ویژگی Windows Hello استفاده نموده و از طریق اثرانگشت یا وب‌کم خود وارد محیط ویندوز شوید ( Windows Hello ویژگی جدیدی در ویندوز ۱۰ است که به شما امکان می دهد تا با استفاده از اثرانگشت، تشخیص چهره، یک کلید USB یا دستگاه دیگری وارد محیط ویندوز شوید.). هم چنین در صورتی که شما از یک حساب کاربری مایکروسافت (Microsoft Account) به جای یک حساب محلی استفاده کنید در نتیجه قادر خواهید با این حساب به تمام سرویس های مایکروسافت از جمله ویندوز وارد شوید.

 

 

یک رمزعبور تصویری چیست؟

رمزعبور تصویری در واقع روشی ساده تر به نسبت یک رمزعبور معمولی است که مجبور هستیم آن را به خاطر بسپاریم و هربار آن را تایپ کنیم. هم چنین این رمزعبور با صفحه نمایش های لمسی به خوبی ارتباط برقرار می کند و در مجموع ویژگی جالبی به نظر می رسد. در این روش شما با کشیدن شکل ها، اشار کردن به نقاطی خاص یا اشاره کردن به تصایر درستی که قبلا آن ها را مشخص نموده اید، می توانید وارد محیط ویندوز شوید.

 

امنیت رمزهای عبور تصویری به اندازه پین کدهایی است که بسیار امن هستند. در این روش اطلاعات به صورت محلی ذخیر می شوند. بنابراین یک فرد باید به دستگاه شما دسترسی داشته باشد تا بتواند از آن استفاده کند. اما باید این نکته را مدنظر داشته باشید که هدف از رمزهای عبور تصویری یا پین کدها ایجاد یک لایه امنیتی بیشتر نیست. در زمان ورود همیشه این امکان برای شما وجود دارد تا از رمزعبور معمولی خود به جای رمزعبور تصویری یا پین کدی که قبلا تنظیم نموده اید، استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که  بر روی گزینه Sign-in options کلیک کرده و مشخص کنید که به چه شیوه ای قصد ورود به ویندوز را دارید.

 

windows 10

 

به طور خلاصه می توان گفت: استفاده از رمز عبور تصویری ساده تر و آسان تر است و از لحاظ امنیتی نیز در سطح مطلوبی قرار دارد، اما به هیچ وجه به عنوان یک لایه امنیتی اضافه تر محسوب نمی شود.

 

به خاطر داشته باشید زمانی که با انگشت خود به نقاط خاصی از صفحه نمایش اشاره می کنید و یا شکل خاصی را بر روی نمایشگر می کشید لکه انگشت شما بر روی مانیتور باقی می ماند. در نتیجه اگر فردی بخواهد صفحه نمایش را در زیر یک نور مناسب با زاویه ای خاص قرار دهد ممکن است بتواند شکلی که شما کشیده اید را رمزگشایی کند. بنابراین توصیه می کنیم پس از این که رمزعبور خود را بر روی نمایشگر کشیدید با یک پارچه نرم مانیتور خود را پاک کنید.

 

 

 

چگونه یک رمزعبور تصویری را ایجاد کنیم؟

ایجاد یک رمزعبور تصویری بسیار ساده است. برای این کار کلیدهای Windows+I را به صورت ترکیبی بفشارید تا پنجره Settings ظاهر شود سپس بر روی بخش Accounts کلیک کنید.

 

windows 10

 

در صفحه Accounts از پنل سمت چپ گزینه Sign-in options را انتخاب کنید و سپس در پنل سمت راست در بخش Picture Password بر روی دکمه Add کلیک نمایید.

 

windows 10

 

در این لحظه ویندوز از شما می خواهد تا با وارد نمودن رمزعبور خود، ثابت کنید که شما مالک این حساب کاربری هستید. بنابراین رمزعبور را وارد نموده و بر روی گزینه OK کلیک کنید.

 

windows 10

 

حال در پنجره Picture Password بر روی گزینه Choose Picture کلیک نمایید. سپس با استفاده از پنجره Open/Save As عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر می خواهید تصویر شما به بهترین شکل نمایش داده شود سعی کنید از یک تصویر باکیفیت و تمام صفحه استفاده نمایید.

 

windows 10

 

پس از انتخاب عکس، برای ادامه کار بر روی دکمه Use this picture کلیک کنید. اگر تصمیم دارید عکس خود را تغییر دهید با انتخاب گزینه Choose new picture می توانید این کار را انجام دهید.

 

windows 10

 

هم اکنون نوبت آن است که سه شکل بر روی تصویر مورد نظر بکشید. شما می توانید با پایین نگه داشتن دکمه ماوس و کشیدن آن یک شکل مانند دایره یا مثلث رسم کنید یا با یک کلیک تنها یک نقطه بگذارید. پس از رسم هر شکل خواهید دید که اعداد از یک به سه حرکت می کنند. در این مثال برای دو شکل اول ما دو دایره بر روی قاب عینک کشیدیم که در نهایت یک نقطه بر روی بینی کارکتر موجود در تصویر قرار دادیم.

 

windows 10

 

پس از این که سه شکل خود را کشیدید، از شما خواسته می شود تا جهت تایید این رمزعبور یک بار دیگر آن ها را رسم کنید. اگر اشتباهی در کشیدن اشکال مورد نظر خود در مرتبه اول یا در مرحله دوم (که مرحله تایید نهایی است) انجام دادید کافی است تا با کلیک بر روی دکمه Start over مجددا از نو رسم شکل را آغاز کنید.

 

پس از این که با موفقیت اشکال خود را در مرحله دوم تایید نمودید بر روی گزینه Finish کلیک کنید تا رمزعبور تصویری شما ثبت شود.

 

windows 10

 

حال زمانی که قصد ورود به ویندوز را دارید، صفحه ورود شما چیزی شبیه به شکل زیر خواهد بود. کافی است تا اشکال خود را بر روی عکس ترسیم کنید تا ویندوز به شما اجازه ورود دهد.

 

windows 10

 

هم چنین شما می توانید با انتخاب گزینه Sign-in options از روش های دیگری مانند پین کد یا رمزعبور معمولی برای ورود استفاده کنید. ویندوز آخرین روشی را که شما از آن به منظور ورود به محیط ویندوز استفاده کردید به خاطر می سپارد و در مرتبه دیگر آن را به عنوان گزینه پیش فرض برای ورود به ویندوز به شما نشان می دهد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 11 اردیبهشت 1396  10:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها