0

خسارت 3 هزار میلیارد دلاری رویارویی نظامی آمریکا با کره شمالی

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

خسارت 3 هزار میلیارد دلاری رویارویی نظامی آمریکا با کره شمالی

به نقل از خبرگزاری استرالیا (نیوز دات کام)؛ کارشناسان و تحلیلگران معتقدند اگر میان کره شمالی و آمریکا یک تقابل نظامی روی دهد، خسارتی معادل 3 هزار میلیارد دلار درپی خواهد داشت و یک فاجعه جهانی به بار می‌آورد.
 
"دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا، روز جمعه در مصاحبه اختصاصی با رویترز از احتمال وقوع یک مناقشه کاملا جدی با پیونگ‌یانگ سخن گفت. وقوع درگیری نظامی میان دو کشور بدون شک نتایج فاجعه‌بار بسیاری به دنبال خواهد داشت؛ اما مهمترین این نتایج علاوه بر بار مالی سنگین آن برای آمریکا، تحت تاثیر قرار گرفتن زندگی 30 میلیون شهروند کره شمالی است که احتمالا با یک بحران انسانی بزرگ مواجه می‌شوند.
 
به عقیده کارشناسان، یک نبرد هسته‌ای، بحران انسانی و زیست‌محیطی غیر قابل جبرانی را برای آسیای شرقی به همراه خواهد داشت و رادیواکتیو پراکنده شده در منطقه، کشورهای کره جنوبی، چین، روسیه و ژاپن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
 
حال اگر تصور کنیم در این تقابل نظامی از سلاح‌های متعارف استفاده شود و دولت "کیم جونگ اون"، رهبر کره شمالی، سقوط کند، آمریکا با کابوس به مراتب بدتری مواجه خواهد شد. کیم جونگ اون و نزدیکانش در پی از دست دادن قدرت دیگر جایی در کره شمالی نخواهند داشت و مجبور به ترک کشور می‌شوند. اما برخی کشورهای آمریکای جنوبی که دل خوشی از آمریکای شمالی ندارند، مانند بولیوی، ونزوئلا، گواتمالا و حتی دیگر کشورهای جهان که سابقه‌ای طولانی در دشمنی با آمریکا دارند به این افراد پناه خواهند داد.
 
علاوه بر این، تصور کنید مردم کره شمالی که رهبر خود را از دست داده‌اند و هیچ اندوخته مالی و یا منابع کافی غذایی در دست ندارند، چه کاری انجام می‌دهند؟ بدون شک راه مهاجرت به سمت کشورهایی از قبیل چین، روسیه و یا کره جنوبی را در پیش می‌گیرند تا شرایط ابتدایی زندگی را برای خود مهیا سازند. اما دور از ذهن نیست که این کشورها، روی خوش به پناهجویان کره شمالی نشان ندهند.
 
همچنین، طبیعی است که کره جنوبی مایل نیست آمریکا از کره شمالی به عنوان پایگاه نظامی جدید خود در منطقه استفاده کند. بنابراین ممکن است همکاری‌های نظامی سئول- واشنگتن نیز خدشه‌دار شود. 
 
به همین دلایل، تحلیلگران مسائل سیاسی معتقدند حمله آمریکا به کره شمالی و پایان دادن به قدرت "کیم جونگ اون" در این کشور، مشکلی را حل می‌کند و در مقابل مصائب بی‌شمار دیگری را بوجود می‌آورد.
دوشنبه 11 اردیبهشت 1396  8:58 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها