0

نیمی از مهاجران بازداشت شده در آمریکا سابقه جنایی ندارند

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154066
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

نیمی از مهاجران بازداشت شده در آمریکا سابقه جنایی ندارند

نیمی از مهاجران بازداشت شده در آمریکا سابقه جنایی ندارند

تهران-ایرنا- آمار اداره مهاجرت و گمرگ (ICE) نشان می دهد که حدود نیمی از مهاجرانی که در روزهای نخست روی کار آمدن دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا بازداشت شده اند، فاقد سابقه جنایی بوده اند یا جرائم ترافیکی جزیی مرتکب شده اند.

نیمی از مهاجران بازداشت شده در آمریکا سابقه جنایی ندارند

نشریه هیل روز جمعه نوشت: در گزارشی در این زمینه که از اداره مهاجرت آمریکا بدست روزنامه واشنگتن پست رسیده، آمده است از میان 675 مهاجری که این اداره در اوایل ماه فوریه یعنی روزهای روی کار آمدن دولت ترامپ بازداشت کرد، 163 نفر مرتکب جرائم ترافیکی شده بودند و 177 نفر فاقد محکومیت جنایی بوده اند.
این گزارش افزود: با این حال، 80 نفر از مهاجران به حمله محکوم شده اند و محکومیت 57 نفر از آنها به «مواد مخدر خطرناک» مربوط است. دو نفر از آنها محکوم به قتل هستند.
دولت ترامپ مدعیست که سیاست های سختگیرانه مهاجرتی برای رفع فعالیت های جنایی مرتبط با مهاجرت غیرقانونی لازم است. 
اما منتقدان وی می گویند که سیاست های سختگیرانه مهاجرتی تاثیری معکوس در توقف جنایت دارد و عمدتا بر جوامعی تاثیر می گذارند که در فعالیت جنایی نقشی ندارند. 
حملات علیه مهاجریان بخشی از تلاش گسترده دولت ترامپ برای اخراج هزاران مهاجر خارجی بوده است. 
به گزارش ایرنا، «ویلیام اوریک» قاضی دادگاه فدرال سانفرانسیسکو یک قاضی آمریکایی هفته پیش فرمان اجرایی ترامپ مبنی بر جلوگیری از اختصاص میلیاردها دلار منابع مالی به شهرهای به اصطلاح امن را لغو کرد. شهرها و مناطق امن، بخش هایی از آمریکا هستند که رسما اعلام کرده‌اند از فرمان ترامپ برای مقابله با مهاجران بدون مدارک قانونی تبعیت نخواهند کرد.
ترامپ در مخالفت با این حکم قاضی آن را مضحک خواند.
تصمیم قاضی اوریک که بیش از 300 شهر و شهرک در‌ آمریکا را تحت تاثیر قرار می دهد، ضربه ای دیگر به کاخ سفید پس از مخالفت محافل قضایی با دو فرمان ضد مهاجرتی وی علیه کشورهای مسلمان، تلقی می شود.
اروپام**9158 ** 1908 
مترجم: بهجت عباسی ** ناشر : افشار دارابی

 

انتهای پیام /* 

یک شنبه 10 اردیبهشت 1396  6:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها