0

زورگیران مسلح در چنگ قانون

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

زورگیران مسلح در چنگ قانون

زورگیران مسلح در چنگ قانونمعاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سه سارق که در پوشش مسافربر اقدام به زورگیری از یکی از دانشجویان رشته هنر کرده بودند خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، درتاریخ 27 فروردین ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری 177 خاورشهر به مأموران اعلام کرد پس از آن که به عنوان مسافر سوار خودرو شده سرنشینان یک دستگاه خودروی پراید به شیوه مسلحانه و با تهدید اسلحه کمری او را هدف سرقت قرار داده اند.

 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و مالباخته پس از حضور در اداره یکم آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حوالی ساعت 20 روز 27 فروردین 96 از سه راه افسریه به قصد رفتن به مشیریه به عنوان مسافر، سوار یک دستگاه خودروی پراید عبوری شدم.

 

در بین مسیر ، راننده با تغییر مسیرش به سمت بزرگراه امام رضا(ع) رفت و همزمان با اعتراض من به تغییر مسیر ، دو سرنشین دیگر پراید با تهدید اسلحه کمری اقدام به سرقت 500 هزار تومان وجه نقد، چند دست پوشاک، عابربانک و گوشی تلفن همراهم کردند و سرانجام مرا در یکی از کوچه‌های فرعی و تاریک از خودرو پیاده کردند و خودشان به سرعت از محل متواری شدند.

 

کارآگاهان در تحقیقات از مالباخته اطلاع یافتند که وی دانشجوی رشته هنر است،  در نتیجه با بهره گیری از چهره نگاری به عمل آمده از مالباخته و بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار ، دو برادر به نام‌های مسعود و بهروز  25 و 27 ساله توسط مالباخته شناسایی شدند.

 

با شناسایی مسعود و بهروز و به منظور شناسایی سومین عضو گروه، کنترل نامحسوس این دو برادر در دستورکار قرار گرفت و سرانجام سومین عضو گروه نیز به نام مهدی 29 ساله شناسایی شد و مالباخته نیز تصویر او را به عنوان راننده پراید مورد شناسایی قرار داد.

 

سرانجام در ساعت 11  روز ششم اردیبهشت ماه مسعود و بهروز در محدوده خیابان وحدت اسلامی شناسایی و هر دو نفر طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند و در همان دقایق اولیه، به سرقت مسلحانه اعتراف کردند.

 

در شرایطی که مهدی در مکان نامعلومی به سر می برد و مکان مشخصی از وی وجود نداشت ، کارآگاهان اقدام به شناسایی محل تردد وی در شهرک مسعودیه کردند و در ساعت 12 همان روز با اطلاع از حضور کارآگاهان، ضمن ایجاد درگیری اقدام به فرار کرد و با وجود چندین بار دستور ایست و شلیک تیرهوایی همچنان به فرار خود ادامه داد که در نهایت کارآگاهان با رعایت کامل قانون به کارگیری سلاح ، با شلیک گلوله وی را از ناحیه ساق پا هدف قرار دادند و موفق به دستگیری وی شدند.

 

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر تصریح کرد: دو متهم دستگیر شده پس از مواجهه حضوری با شاکی پرونده، به سرقت مسلحانه اعتراف و مالباخته نیز آن ها را به صورت کامل شناسایی کرد.

 

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم با بیان این که تحقیقات از متهمان برای شناسایی دیگر سرقت‌های آنان در دستورکار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد، افزود: از کلیه شاکیان و مالباختگانی که به این شیوه و شگرد هدف سرقت قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 10 اردیبهشت 1396  12:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها