0

640 هزار فرهنگی تا سال 1404 بازنشسته می شوند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

640 هزار فرهنگی تا سال 1404 بازنشسته می شوند

640 هزار فرهنگی تا سال 1404 بازنشسته می شوندقائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم با بیان این که معلمان در روزهای آینده خبرهای خوبی را از زبان  وزیر آموزش و پرورش خواهند شنید، از بازنشستگی 640 هزار نفر از فرهنگیان تا سال 1404 خبر داد.

 

اسفندیار چهاربند روز گذشته در آستانه هفته معلم در نشستی خبری با اعلام برنامه‌های هفته بزرگداشت مقام معلم گفت: از مجموع 928 هزار نفر از کارکنان وزارت آموزش و پرورش، 575 هزار نفر معلم، 52 هزارنفر کارکنان اداری با پست تعریف شده، 160 هزار نفرنیروی خدماتی، 107 هزار نفر نیروهای تخصصی و 140 هزار نفر نیز در گروه های مدیریتی مشغول به کار هستند.

 

وی با بیان این که در 10 سال آینده آموزش و پرورش یک پوست‌اندازی کامل خواهد داشت، افزود: برای جایگزینی افراد بازنشسته در آموزش و پرورش، نیازمند اخذ مجوز در ردیف استخدامی، تامین منابع مالی و اعتبار برای جذب نیرو و ظرفیت سازی در حوزه تربیت معلم هستیم.رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: ظرفیت موجود دانشگاه فرهنگیان، پاسخگوی تربیت نیروی انسانی جایگزین این 640 هزار نفر نیست؛ از این رو به صورت مستمر با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان اداری و استخدامی کشور جلسه‌های متعددی برگزار کرده و به این نتیجه رسیده‌ایم که از مشارکت دیگر دانشگاه‌ها برای جذب نیرو استفاده کنیم.

 

چهاربند افزود: در مقایسه سال 92 با 96، در زمینه حقوق و دستمزد فرهنگیان، حدود 85 درصد رشد حقوق داشته‌ایم. همچنین ساز وکارهایی از جمله اجرای مرحله اول و دوم رتبه‌بندی فرهنگیان برای افزایش حقوق فرهنگیان انجام شده و اگر شیب افزایش حقوق فرهنگیان در چهار سال آینده همانند چهار سال قبل باشد، می‌توان امیدوار بود که معلمان به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنند.قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم گفت: در سند تحول برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت چهاررکن شامل حاکمیت، جامعه، خانواده و رسانه پیش‌بینی شده است و تلاش می‌کنیم زمینه مشارکت هر چهار رکن در نظام تعلیم و تربیت در حوزه‌های برنامه‌ریزی و نظارت و ارزیابی فراهم باشد.

 

وی با بیان این که حداقل در 36 راهکار سند تحول بنیادین به جایگاه، نقش و وظایف معلم اشاره شده است، افزود: موضوع معلم، موضوعی نیست که تنها در یک هفته مطرح شود و باید تکالیف جامعه و حاکمیت و رسانه در قبال معلمان در طول سال اجرا شود. ضمن آن که با تمجید بدون عمل و بدون حمایت و پشتیبانی، مقام معلم تکریم نمی‌شود.رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تکریم مقام معلم یک برنامه چندبعدی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است؛ سیاست‌های میان‌مدت و بلندمدت که باید حتما آن را دنبال کنیم.

 

وی از تخصیص 90 میلیارد ریال به برنامه‌های هفته تکریم معلم و ابلاغ برنامه‌های این هفته به استان‌ها خبر داد و گفت: شوراهای مربوط با ریاست استانداران برگزار می‌شود. محور برنامه‌ها مدارس هستند و در 100 هزار واحد آموزشی، برنامه‌ریزی منسجم برای تکریم مقام معلم انجام می شود. چهاربند با بیان این که در سطح ملی برنامه‌ای برای معلم نمونه اجرا نخواهد شد، خاطرنشان کرد: با توجه به نقدهای انجام گرفته به فرایند شناسایی و امتیازدهی معلمان و تفاوت شرایط خدمتی آن‌ها، روند معرفی معلمان نمونه از سال گذشته اصلاح شد. وی همچنین اعلام کرد: طی روزهای آینده وزیر آموزش و پرورش خبرهای خوبی را اعلام خواهد کرد. به گفته چهاربند دیدار با مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، رئیس مجلس، خانواده شهید مطهری و حضور در مرقد امام(ره) از برنامه‌های هفته معلم است.

 
امسال هم آموزش و پرورش استخدام دارد
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش، از جذب 10 هزار نفر از طریق برگزاری آزمون در سال‌جاری خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود این آزمون در خرداد ماه امسال برگزار شود.اسفندیار چهاربند، رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این پرسش که «آیا آموزش و پرورش در سال جاری آزمون استخدامی برگزار می‌کند؟»، اظهار کرد: امسال و تاکنون برای 4500 نفر ویژه دوره چهارساله تعهد دبیری و از طریق برگزاری آزمون سراسری مجوز استخدامی گرفته‌ایم؛ ضمن اینکه برای 10 هزار نفر نیز برای گذراندن دوره یکساله مجوز گرفته شده است.وی با اشاره به نحوه جذب 4500 نفر از طریق کنکور سراسری، ادامه داد: در دفترچه شماره 2 که بعد از اعلام نتیجه مرحله اول به داوطلبان ارائه می‌شود، بوم هر محل خدمت مشخص شده و بر اساس تعدادی که در سهمیه است، داوطلبان پذیرش می‌شوند. رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جذب 10 هزار نیرو از طریق برگزاری دوره یکساله آموزشی، گفت: پیش‌بینی می‌شود در خردادماه امسال این آزمون برگزار شود که فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها متناسب با رشته‌محل‌های تعیین شده، می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 10 اردیبهشت 1396  11:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها