0

انتخاب رشته آزمون دکتری نیمه متمرکز از امروز آغاز می شود

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154066
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

انتخاب رشته آزمون دکتری نیمه متمرکز از امروز آغاز می شود

انتخاب رشته آزمون دکتری نیمه متمرکز از امروز آغاز می شود

تهران - ایرنا - مشاور عالی سازمان سنجش گفت: انتخاب رشته آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 96 از امروز(شنبه) آغاز و داوطلبان تا 13 اردیبهشت ماه می توانند نسبت به انتخاب 50 کد رشته اقدام کنند.

انتخاب رشته آزمون دکتری نیمه متمرکز از امروز آغاز می شود

حسین توکلی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته برای پذیرش در کدرشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی از امروز تا چهارشنبه 13 اردیبهشت 96 می توانند به سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته، با رعایت ضوابط نسبت به انتخاب 50 کدرشته محل از میان کدرشته های تحصیلی مربوط به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.
وی ادامه داد: در این دوره از آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز، تعداد 260 هزار و 520 داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد 212 هزار و 941 داوطلب در جلسه آزمون حاضر و 47 هزار و 579 داوطلب غایب بودند.
توکلی افزود: پس از برگزاری آزمون، کارنامه داوطلبان 28 فروردین ماه 96 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و از تعداد 212 هزار و 941 حاضر در جلسه آزمون تعداد 199 هزار و 303 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: از تعداد 199 هزار و 303 داوطلب تعداد 75 هزار و 148 داوطلب مجاز به انتخاب رشته کد رشته محل های دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و همچنین کدرشته محل های سایر دوره ها شده اند و تعداد 124 هزار و 155 داوطلب منحصرا مجاز به انتخاب کد رشته های تحصیلی از سایر دوره های آموزش عالی (به جز دوره روزانه دانشگاه های و موسسات آموزش عالی دولتی) شدند.
وی خاطر نشان کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره 2 ) در روز چهارشنبه 30 فروردین 96 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.
توکلی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دوره های روزانه و سایر دوره های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی 14 هزار و 414 نفر تعیین شده که این ظرفیت بدون احتساب ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی است.
وی افزود: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند و علاقه مند به انتخاب رشته های دانشگاه های آزاد اسلامی هستند، لازم است به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه و بر اساس اطلاعیه های مربوط که در سایت دانشگاه آزاد اطلاع رسانی خواهد شد، اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: اسامی معرفی ‌شدگان دارای حد نصاب به منظور شرکت در مرحله دوم ( مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و...) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه های مجری در هفته اول خرداد ماه 96 از طریق پایگاه اطلاع ‌رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.
فراهنگ ** 9338 ** خبرنگار:‌صدیقه بهارلو * انتشار: امید غیاثوند

 

انتهای پیام /* 

یک شنبه 10 اردیبهشت 1396  10:39 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها