0

تأثیر 30 درصدی سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در کنکور سراسری

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

تأثیر 30 درصدی سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در کنکور سراسری

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: میزان تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور امسال ، در مجموع 30 درصد است که 25 درصد مربوط به پایه سوم متوسطه و 5 درصد مربوط به دروس پایه پیش‌دانشگاهی است.


عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش، در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس درباره «تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال جاری»، اظهار کرد: امسال میزان تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور در مجموع 30 درصد است که 25 درصد مربوط به پایه سوم متوسطه و 5 درصد مربوط به دروس پایه پیش‌دانشگاهی است.

 

وی درباره «سامانه فارغ‌التحصیلان»، گفت: در گذشته نمرات و کارنامه دانش‌آموزانی که دیپلم می گرفتند و فارغ‌التحصیل می‌شدند، به صورت دستی صادر می‌شد و این نمرات از طریق سامانه روی کارنامه ثبت نمی‌شد.

 

عمادی افزود: هم اکنون سامانه‌ای به نام «فاینال» مربوط به امتحانات نهایی وجود دارد و نمرات از این طریق، به سامانه فارغ‌التحصیلان منتقل و کارنامه صادر می‌شود.


رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در توضیح وضعیت‌ این سامانه تصریح کرد: مزیت این روش این است که دخالت عامل انسانی در صدور کارنامه کاهش می‌یابد و اشتباهات و خطاها از بین می‌رود.

 

وی اضافه کرد: این سامانه کمک زیادی به جلوگیری از جعل مدارک تحصیلی و تغییرات در نمرات امتحانی می‌کند و در سال تحصیلی جاری نیز این روش اجرا و هم اکنون برای فارغ‌التحصیلان دیپلمه انجام می‌شود.

 

عمادی متذکر شد: در سال‌های بعد ثبت نمرات در این سامانه را به پایه‌های پایین‌تر می‌آوریم یعنی دبیران در امتحانات غیرنهایی خود و مدرسه‌ای می‌توانند نمرات را در سامانه وارد کنند و در همانجا، کارنامه دانش‌آموزان صادر می‌شود.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 9 اردیبهشت 1396  1:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها