0

«لایک‌های» مثبت و منفی!

 
ehsan007060
ehsan007060
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 10952
محل سکونت : خراسان رضوی

«لایک‌های» مثبت و منفی!

نگاهی به واکنش فعالان سیاسی و اجتماعی به اولین مناظره انتخابات؛

«لایک‌های» مثبت و منفی!

نامزد پوششی، ضربه‌گیر، ضد ضربه و یا هر اسم دیگری هم که بخواهید بر روی آن بگذارید، نتوانست جلوی انتقادات جدی دیگر کاندیداها بر اقدامات نامناسب دولت را بگیرد و همین امر مسبب بروز خوی عصبانیت و اتهام‌پراکنی جهانگیری و روحانی را موجب شد.

 ارزیابی مناظره شب گذشته آنچنان هم دشوار بود و با دو دو تا چهارتای ساده می‌توان فهمید که با برگزاری نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری بین 6 کاندیدای مشخص شده، اولین زنگ حساب دولت تدبیر و امید به صدا در آمد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ حسن روحانی که با حضور جهانگیری در رقابت ها، به نظر می رسید در این مناظره کار ساده ای خواهد داشت اما  لرزش دستانش نشان داد که او ساعاتی سخت و نفس‌گیری را در حال تجربه کردن است.

نامزد پوششی، ضربه‌گیر، ضد ضربه و یا هر اسم دیگری هم که بخواهید بر روی آن بگذارید، نتوانست جلوی انتقادات جدی دیگر کاندیداها بر اقدامات نامناسب دولت را بگیرد و همین امر مسبب بروز حاشیه ها زیادی از سوی جهانگیری و روحانی را موجب شد.

«لایک‌های» مثبت و منفی!

رئیس جمهور که طی چند روز گذشته وعده 100 روزه انتخابات سال 92 را انکار کرده بود، دیروز هم وعده انتخاباتی ایجاد 4 میلیون شغل در سال 92 را انکار و در اظهار نظری جالب، آن را منتسب به یک سایت گمنامی از ناکجاآباد اعلام کرد(!) که البته رقیب وی با ارائه سندی، او را از اظهار نظرش مطلع کرد!

«لایک‌های» مثبت و منفی!

می‌توان روحانی را از آن جهت بزرگترین بازنده مناظره اول نامید چرا که او هم مناظره را باخت و هم احتمالا اگر وضعیت به همین منوال پیش برود، مجبور است تا نقش عارف سال 92 را ایفا کند و بصورت خیلی دراماتیک خود را از صحنه انتخابات کنار بکشد.

اکنون با توجه به اینکه اولین مناظره با محوریت «بررسی مسائل اجتماعی» انجام شد، برخی از فعالان سیاسی و اجتماعی واکنش‌های جالب توجهی نسبت به اتفاقات در این مناظره داشتند که به برخی از آنان می‌پردازیم:

عبدالله عبداللهی سردبیر گروه سیاسی و بین الملل خبرگزاری تسنیم طی یادداشتی نوشت:

«آقای روحانی حتی وعده‌های خودش را هم فراموش کرده بود و حضور بسیار پرگافی به یادگار گذاشت، به نحوی که محمدباقر قالیباف پرینت اظهارات خود روحانی در سال 92 که در سایت شخصی خود آقای روحانی مندرج بود را به او داد تا کمکی به حافظه ایشان کرده باشد و هم اخلاق و صداقت را به رئیس جمهور محترم متذکر شود. با روند رو به پیشرفت مورد انتظار آقای رئیسی در مناظرات، احتمالاً کار برای آقای روحانی در ادامه سخت‌تر هم خواهد شد...» ...

پرویز امینی طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت:

«جهانگیری نیز دو امتیاز مثبت داشت. یکی نمایندگی اصلاح‌طلبان در شرایطی که آنها سخت دنبال بازسازی خود و پایان دادن به سواری دادن به امثال روحانی‌اند و دیگری تحت‌الشعاع قرار دادن روحانی در حالیکه قرار بود جهانگیری در سایه روحانی حرکت کند...» ...

محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه تهران طی مصاحبه‌ای اعلام کرد:

«اگر نامزدی که ادعا می‌کند من پوششی نیستم و آمده‌ام که رقابت کنم، در آخر کار به نفع دیگری کنار رفت، تکلیف این دروغ آشکار چه می‌شود و نهادهای نظارتی چه تصمیمی برای چنین ساختارشکنی خواهند گرفت؟» (.....)

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در مصاحبه‌ای اظهار کرد:

«در این سالیان هر صدایی در نقد علمکرد آقای روحانی و دولت یازدهم بر می‌خواست، با تهمت و ناسزا روبرو می‌شد، خاطرنشان کرد: در مناظره دیروز دستان خالی آقای روحانی و دولتش بر همگان برملا شد...» (.....)

عباس عبدی فعال اصلاح طلب پس از برگزاری مناظره گفت:

«به نظرم آقای قالیباف مرتکب یک اشتباه ناخواسته شد خواست خودش را محور رقابت کند ناخواسته تبدیل به سیبل هم شد. مشکل دیگر رییسی و قالیباف این بود که سیاست احمدی‌نژاد را دنبال کردند بدون این که توانایی او را در جا انداختن این ایده داشته باشند لذا دستشان خالی است نمی‌توانند این سیاست را ادامه دهند...» (.....)

عباس سلیمی‌نمین تحلیلگر مسائل سیاسی ایران نیز پس از مصاحبه‌ای اعلام داشت:

«اولین مناظره نشان داد که چرا دولت دوازدهم اینقدر نگران مناظره زنده بود و این همه تمهیدات برای آن اندیشید، مثلاً مشخص شد که چرا معاون اول رئیس‌جمهور مستقر را وارد صحنه کرد تا در نقش توپخانه عمل کند؛ نتیجه و خروجی این مناظره نشان داد نگرانی دولت به جا بوده است...» (.....)

محمد ایمانی کارشناسی مسائل سیاسی در مطلبی با عنوان «از انکار ایجاد ۴ میلیون شغل تا وعده دوباره ایجاد ۴ میلیون شغل!» در کانال تلگرامی خود نوشت:

«آقای روحانی چنان وعده ایجاد ۴ میلیون شغل (یک میلیون شغل برای هر سال) را انکار کرد که انگار اصلا برای حل مشکل بیکاری مسئولیت نداشته است. او اما همین حالا در تبلیغات خود می گوید فقط با توسعه گردشگری می توانیم ۴ میلیون شغل ایجاد کنیم.

پس تا حالا کجا بودید؟ کاش زودتر نامزد شده بودید و جای رئیس جمهور فعلی ، شما را انتخاب می کردیم!»

یاسر جبرائیلی کارشناسی مسائل اقتصادی در کانال تلگرامی خود نوشت:

«دروغ های شاخدار روحانی ادامه دارد...

وابستگی بودجه به نفت در این ۴سال دو برابر شده است!

مجموع منابع نفتی بودجه عمومی کشور در سال ۱۳۹۶، حدود ۱۲۵ هزار میلیارد تومان است. در حالی که این رقم در سال ۱۳۹۲، حدود ۶۴ هزار میلیارد تومان بود!»

رضا سراج در خصوص "برنامه روحانی برای ۴‌ سال بعد" در کانال تلگرامی خود نوشت:

«در مناظره اول معلوم شد که برنامه روحانی برای چهار سال بعد کشور چیست؟

روحانی در چهار سال اول و دوم :

دادن وعده‌های دروغ (۴۳۵ وعده) برای گرفتن رای مردم، عمل نکردن به آنها و تکرار مداوم در چهار سال اول، انکار و تکذیب وعده‌های داده شده به مردم، برای فرار از پاسخگویی به افکار عمومی در چهار سال دوم
 
مناظره اول نشان داد که در چهار سال آینده روحانی فقط می‌خواهد بگویید #من_نگفتم انکار وعده ۱۰۰ روزه، رفع همه تحریم‌ها، حل همه مشکلات کشور با برجام و اکنون انکار وعده ایجاد یک میلیون شغل در سال از سوی روحانی»

شنبه 9 اردیبهشت 1396  11:09 AM
تشکرات از این پست
nezarat_ravabet
دسترسی سریع به انجمن ها