0

خطر درمان نشدن شکستگی بینی کودک بعد از 3 روز

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154066
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

خطر درمان نشدن شکستگی بینی کودک بعد از 3 روز

 
شکستگی بینی ، شکستگی بینی در کودکان

یکی از عوارض شکستگی بینی در کودکان را شکستگی تیغه بینی یا خون مردگی در تیغه بینی می گویند.

نکاتی در مورد شکستگی بینی کودکان

رئیس انجمن راینولوژی ایران مطرح کرد:شکستگی بینی کودکان را حتما درمان کنید. 

رئیس انجمن راینولوژی ایران شکستگی بینی را یکی از حوادث شایع در کودکان دانست و گفت:اگر شکستگی تیغه بینی به مدت 3 روز باقی بماند، منجر به از بین رفتن سلول های غضروفی بینی و ایجاد بدشکلی هایی در آن می شود. 

دکتر محسن نراقی درباره شکستگی بینی کودکان، گفت:شکستگی بینی از شایع ترین شکستگی استخوان در کودکان است زیرا استخوان های بینی نازک بوده و از سطح صورت برجسته ترند. 

این جراح و متخصص گوش، حلق و بینی، افزود:در کودکان به علت اندازه کوچک استخوان بینی، تورم طولانی بعد از ضربه و نیز عدم همکاری کودک در لمس دقیق، در بسیاری از موارد شکستگی های بینی مورد غفلت قرار می گیرد و تنها پس از پدیدار شدن بدشکلی های ظاهری بینی خود را نشان می دهند. 

وی یکی از عوارض شکستگی بینی در کودکان را شکستگی تیغه بینی یا خون مردگی در تیغه بینی دانست و گفت:وارد شدن ضربه به بینی موجب ایجاد لخته خون در بینی و ایجاد خون مردگی می شود که نیاز به درمان فوری و اورژانسی دارد، بنابراین معاینه تیغه بینی از کودکانی که دچار شکستگی بینی شده اند بسیار ضروری و مهم است.شکستگی بینی

 

 شکستگی بینی

عوارض شکستگی بینی در کودکان چیست؟رئیس انجمن راینولوژی ایران، افزود:اگر شکستگی تیغه بینی به مدت 3 روز باقی بماند منجر به از بین رفتن سلول های غضروفی بینی و ایجاد بدشکلی هایی در آن می شود به گونه ای که استخوان بینی فرورفته می شود که اصطلاحا به آن بینی «زینی» شکل می گویند. 

نراقی عنوان کرد:شکستگی بینی در کودکان بیشتر به دلیل تصادف، ضربه به صورت، ترومای ورزشی و غیره ایجاد می شود که با علائمی مانند تورم بینی و کبودی زیر چشم همراه است و به دلیل اینکه استخوان بینی کوچک است، انحراف و کج شدن بینی به سرعت مشخص نمی شود. 

وی با تاکید براینکه شکستگی بینی باید ظرف یک هفته اول جا انداخته شود، اظهار کرد:روز پنجم و هفتم بهترین زمان برای جااندازی بینی است و این اقدام با بیهوشی کامل کودک انجام می شود تا بتوان کار را با دقت بیشتری انجام داد. رئیس انجمن راینولوژی ایران، اضافه کرد:بعد از جا اندازی بینی ممکن است، بدشکلی هایی در بینی کودک رخ دهد. 

بنابراین جا اندازی بینی به معنای صد در صدی درمان نیست اما می تواند از بروز ناهنجاری و بدشکلی هایی که به مرور زمان ایجاد می شود پیشگیری کند تا این بدشکلی ها به صورت وخیم صورت نگیرد.

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

جمعه 8 اردیبهشت 1396  8:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها