0

یک متخصص: رواج استفاده از شبکه های مجازی سبب کاهش گفت و گوهای خانوادگی شده است

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154066
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

یک متخصص: رواج استفاده از شبکه های مجازی سبب کاهش گفت و گوهای خانوادگی شده است

یک متخصص: رواج استفاده از شبکه های مجازی سبب کاهش گفت و گوهای خانوادگی شده است

مشهد- ایرنا- قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: رواج روزافزون استفاده از شبکه های اجتماعی در فضای مجازی بین مردم باعث کاهش گفت و گوهای خانوادگی شده است.

یک متخصص: رواج استفاده از شبکه های مجازی سبب کاهش گفت و گوهای خانوادگی شده است

دکتر کاظم فرهمند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که گفت و گو کردن مانع افسردگی و اختلالات روانی می شود بنابراین 'افسردگی، بیا حرف بزنیم' به عنوان شعار امسال سازمان بهداشت جهانی اعلام شده است. 
وی ادامه داد: هم اینک گفت و گوهای خانوادگی بین زن و شوهر، والدین و فرزندان کاهش یافته و شبکه های اجتماعی یکی از علل این موضوع به شمار می رود. 
قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این وضعیت زمینه را برای ابتلا افراد به افسردگی و ایجاد آسیبهای اجتماعی در جامعه فراهم کرده است. 
وی افزود: تحقیقات نشان داده ابراز احساسات و گفت وگو کردن در مورد مسئله ای که باعث آزار شخص می شو نقش مهمی در کاهش اضطراب، افسردگی و ابتلا به اختلالات روانی دارد. 
دکتر فرهمند ادامه داد: این در حالی است که شرایط گفت و گو، زمان گفت و گو، نحوه گفت و گو و هنر گوش دادن از اهمیت بسزایی برخوردار است. 
وی گفت: هم اینک 20 درصد افراد جامعه دچار اختلالات روانی، اضطراب و افسردگی از نوع خفیف، متوسط تا شدید هستند و یا در طول عمر خود این بیماریها را تجربه کرده اند. 
قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: از سوی دیگر مردم به خاطر انگ بیماریهای روانی از مراجعه به پزشک و مراکز درمانی خودداری می کنند و این موضوع یکی از چالشهای مبارزه با اختلالات روانی در ایران به شمار می رود. 
وی ادامه داد: بیکاری، ورشستگی، فقر و مشکلات مالی، طلاق و اختلافات خانوادگی همه و همه در بروز افسردگی و افزایش اختلالات روانی در جامعه موثر هستند. 
دکتر فرهمند حساس سازی مردم نسبت به شناخت افسردگی و راهکارهای پیشگیری از اختلالات روانی را از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان و بیان کرد: آموزش مهارتهای زندگی و توجه به علائم افسردگی نقش مهمی در پیشگیری و مهار این اختلالات دارد. 
وی گفت: غمگینی، لذت نبردن از فعالیتهایی زندگی، حس خود کم بینی، احساس گناه، احساس پوچی و بی ارزشی، اقدام به خودکشی، فکر مرگ، مشکلات خواب، اضطراب و آشفتگی از علائم بروز افسردگی هستند که افراد جامعه با مشاهده این علائم باید به فکر درمان باشند. 
خبرنگار: مریم انجیدنی **انتشاردهنده: حسین کریم زاده 
3027/1858

 

انتهای پیام /* 

جمعه 8 اردیبهشت 1396  7:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها