0

گشایش همایش بین المللی التهاب شبکه عصبی در مشهد

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154066
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

گشایش همایش بین المللی التهاب شبکه عصبی در مشهد

گشایش همایش بین المللی التهاب شبکه عصبی در مشهد

مشهد- ایرنا- نخستین همایش بین المللی التهاب شبکه عصبی، همزمان با برپایی نخستین جشنواره دانشجویی علوم اعصاب، روز چهارشنبه با حضور افزون بر 700 نفر از متخصصان و دانشجویان این حوزه از داخل و خارج کشور در تالار چمران بیمارستان قائم (عج) مشهد آغاز شد.

گشایش همایش بین المللی التهاب شبکه عصبی در مشهد

به گزارش ایرنا، نخستین همایش بین المللی التهاب شبکه عصبی با همکاری دانشگاه مونستر آلمان و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مدت سه روز برگزار می شود. 
رئیس نخستین همایش بین المللی التهاب شبکه عصبی و نیز جشنواره علمی، هنری دانشجویان علوم اعصاب در سخنانی گفت: این همایش با هدف انتقال تجربیات و تبادل اطلاعات با کشورهای اروپایی در زمینه بیماری های ناشی از التهاب شبکه عصبی برپا شده است. 
پروفسور علی گرجی افزود: در این همایش بین المللی 16 مهمان خارجی شامل اندیشمندان و دانشجویان حوزه علوم اعصاب از کشور آلمان حضور دارند. 
وی بیان کرد: 204 مقاله در زمینه بیماری های التهاب شبکه عصبی در سه روز برگزاری همایش ارائه می شود که 45 مقاله در قالب سخنرانی و بقیه به صورت پوستر خواهد بود. 
این پزشک فوق تخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه در ایران حدود 2 میلیون نفر مبتلا به بیماری های التهاب شبکه عصبی هستند، افزود: ام.اس، آلزایمر، سردردهای شدید و صرع از جمله بیماری های ناشی از شبکه عصبی است. 
رئیس دانشگاه مونستر آلمان، هم چنین به برپایی نخستین جشنواره علمی، هنری دانشجویان علوم اعصاب همزمان با همایش فوق اشاره کرد و افزود: در این جشنواره 320 نفر از دانشجویان پزشکی و پی.اچ.دی از سراسر کشور از جمله دانشگاههای علوم پزشکی تبریز، اصفهان، تهران، کرمان و کرمانشاه حضور دارند. 
گرجی گفت: به 2 نفر از دانشجویانی که بهترین پوستر را در زمینه بیماری های التهاب شبکه عصبی ارائه کنند بورس آموزشی رایگان کشور آلمان داده می شود. 
رئیس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در حاشیه این جشنواره، سه کارگاه آموزشی پیرامون بیماریهای ام.اس، صرع و بیماری های شبکه عصبی برگزار می شود. 
گرجی گفت: انعقاد تفاهمنامه همکاری با دانشگاه مونستر آلمان در مورد تبادل دانشجو و استاد پیرامون حوزه علوم اعصاب از اهداف همایش مذکور است. 
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: تحول در حوزه آموزش گام چهارم تحول نظام سلامت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت تدبیر و امید به شمار می رود. 
دکتر محمدرضا دارابی افزود: به این منظور ماموریت های ویژه ای بر عهده کلان منطقه های دانشگاههای علوم پزشکی کشور گذاشته شده که توسعه علوم اعصاب در سطح کشور یکی از ماموریت های دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. 
وی بیان کرد: بدین ترتیب دپارتمان علوم اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی در مهرماه امسال تاسیس شد و برگزاری نخستین همایش بین المللی التهاب شبکه عصبی و جشنواره دانشجویی علوم اعصاب در این راستا برنامه ریزی شده است. 
نخستین همایش بین المللی التهاب شبکه عصبی همزمان با نخستین جشنواره علمی، هنری دانشجویان علوم اعصاب تا روز 24 فروردین ادامه دارد. 
خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی 
5132/3027

 

انتهای پیام /* 

جمعه 8 اردیبهشت 1396  7:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها