0

استخراج سلول های بنیادی از مغز 15 بیمار در مشهد

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154066
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

استخراج سلول های بنیادی از مغز 15 بیمار در مشهد

استخراج سلول های بنیادی از مغز 15 بیمار در مشهد

مشهد- ایرنا- رئیس دپارتمان (‌گروه ) علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سلول های بنیادی از مغز 15 بیمار تحت عمل جراحی در این شهر استخراج شده که از اقدامات مهم این گروه به شمار می رود.

استخراج سلول های بنیادی از مغز 15 بیمار در مشهد

پروفسور علی گرجی روز چهارشنبه در حاشیه همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی در جمع خبرنگاران افزود: تحقیقات مربوط به کشت سلولهای بنیادی مغز انسان و کاربرد آن در بیماریهای سیستم عصبی؛ یکی از اقدامات منحصر به فرد دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد در کشور و جهان است. 
وی بیان کرد: استفاده از سلول های بنیادی در اندام های مختلف مانند قلب و پوست تاکنون پیشرفت های خوبی داشته ؛ اما استفاده از سلول های بنیادی در بیماری های مغزی با توجه به ممنوعیت کشت سلول های بنیادی مغزی در سایر کشورها، تاکنون موفقیت چندانی نداشته است. 
به گفته وی، استفاده از سلول های بنیادی در مغز انسان در درمان بیماریهای ناشی از التهاب سیستم عصبی مانند صرع، ام.اس، آلزایمر و سردردها کاربرد دارد. 
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد قطب علمی توسعه علوم اعصاب در سطح کشور معرفی شده است، افزود: این اقدام به دنبال تاسیس دپارتمان علوم اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مهره ماه سال گذشته انجام شده است. 
پروفسور گرجی بیان کرد: علوم اعصاب یکی از رشته های علمی و استراتژیک جهان است و به جست و جوی روش های جدید درمانی بیماریهای عصبی می پردازد و نقش مهمی در ارتقاء سلامت جامعه دارد. 
همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی امروز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شد و فردا به کار خود پایان می دهد. 
3027/6012خبرنگار: مریم انجیدنی **انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

 

انتهای پیام /* 

جمعه 8 اردیبهشت 1396  7:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها