0

مصرف منیزیم از شکستگی استخوان پیشگیری می کند

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154066
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

مصرف منیزیم از شکستگی استخوان پیشگیری می کند

مصرف منیزیم از شکستگی استخوان پیشگیری می کند

تهران-ایرنا- نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که مصرف مکمل های منیزیم می تواند از شکستگی استخوان ها در افراد میانسال و مسن پیشگیری کند.

مصرف منیزیم از شکستگی استخوان پیشگیری می کند

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی مدیکال نیوز تودی، شکستگی استخوان یکی از قابل پیشگیری ترین دلایل ناتوانی در میان افراد مسن به شمار می رود و شمار زیادی از افرد جهان دچار یک شکستگی استخوان می شوند و تقریبا 75 درصد همه شکستگی های استخوان لگن، ستون مهره ها و ساعد، در افراد 65 ساله و مسن تر بروز می کند.
اکنون نتایج مطالعه محققان دانشگاه بریستول انگلیس و دانشگاه ایسترن فینلاند در فنلاند نشان می دهد که سطوح پایین منیزیم در خون خطر شکستگی استخوان را افزایش می دهد و برعکس سطوح بالای منیزیم در خون از ابتلا به این ناتوانی پیشگیری می کند.
محققان در این تحقیق دو هزار و 245 مرد میان سال را مدت 20 سال از لحاظ بالینی تحت پیگیری قرار دادند.
محققان در طول این مدت متوجه شدند، خطر شکستگی استخوان در افرادی که سطح منیزیم در خونشان پایین بود به اندازه قابل توجهی بالاتر بود و این موضوع در خصوص شکستگی های استخوان لگن قویتر بود.
این مطالعه نشان داد که خطر شکستگی های استخوانی در مردانی که سطوح منیزیم بالاتری داشتند 44 درصد کمتر بود. بعلاوه محققان در طول این دوره پیگیری 20 ساله متوجه شدند که هیچ یک از مردانی که از بالاترین سطح منیزیم در خون خود برخوردار بودند حتی به یک شکستگی استخوان مبتلا نشدند.
از سوی دیگر محققان متذکر شدند که مصرف منیزیم از طریق غذا و آب نمی تواند موجب افزایش سطح منیزیم در خون به ویژه در افراد مسنی شود که دارو مصرف می کنند و یا اختلالات معده و روده ای دارند.
آنها مصرف مکمل های منیزیم را یک روش موثر برای افزایش سطح منیزیم در خون عنوان می کند.
محققان می گویند ، مصرف مکمل های منیزیم می تواند از شکستگی های استخوانی در افراد میان سال و مسن پیشگیری کند.
یافته های این مطالعه نشان می دهد که افزایش غلظت منیزیم در خون می تواند یک راهکار نوید بخش برای پیشگیری از خطر شکستگی های استخوانی باشد.
یافته های این مطالعه در مجله European Journal of Epidemiology منتشر شده است.
علمی**2038**1440
مترجم: درنا محمدیان ** انتشار: گلشن 
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید: 
irnaelm@ 
https://telegram.me

 

انتهای پیام /* 

جمعه 8 اردیبهشت 1396  7:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها