0

ادامه نوار ناکامی های ایران در راه صعود به جام ملت های بانوان آسیا

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154066
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

ادامه نوار ناکامی های ایران در راه صعود به جام ملت های بانوان آسیا

ادامه نوار ناکامی های ایران در راه صعود به جام ملت های بانوان آسیا

تهران - ایرنا - تیم ملی فوتبال زنان ایران با دو شکست و یک پیروزی در مرحله مقدماتی جام ملت های بانوان آسیا 2018 نتوانست نوار ناکامی در صعود به مرحله بالاتر جام را قطع کند و از صعود به مراحل بالاتر جام ملت های بانوان آسیا بازماند.

ادامه نوار ناکامی های ایران در راه صعود به جام ملت های بانوان آسیا

نوزدهمین دوره جام ملت های زنان آسیا سال آینده با حضور هشت تیم به میزبانی اردن برگزار می شود. 
تیم ایران به سرمربیگری مریم آزمون در رقابت های مقدماتی که در ویتنام در جریان است، مقابل میانمار مغلوب شد، اما در بازی دوم خود توانست با زدن شش گل برابر سنگاپور امید صعود را زنده نگه دارد. بانوان ایران در دیدار سوم خود مقابل ویتنام که حکم فینال را برای آنها داشت، ابتدا در دقیقه هفت پیش افتادند، اما با دریافت شش گل امید صعود را از دست داند تا نوار ناکامی های بانوان ایران ادامه یابد و اندک شانس صعود آنها به مرحله بعدی جام ملت های بانوان آسیا از بین برود.
تیم ایران در گروه چهار با سنگاپور، سوریه، ویتنام و میانمار هم گروه است. در حال حاضر رقابت برای تنها سهمیه گروه بین میانمار و ویتنام جریان دارد. 
تیم فوتبال بانوان ایران تاکنون در مهمترین رقابت های فوتبال تیم های ملی آسیا حضور نیافته است.
جام ملت های زنان آسیا مهمترین رقابت های تیم های ملی فوتبال بانوان قاره کهن است. این رقابت ها نخستین بار در سال 1975 برگزار شد و هر دو سال یک بار ادامه یافت. 
تاکنون 18 دوره از این رقابت ها برگزار شده است که آخرین بار ژاپن در سال 2014 فاتح این جام شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت از سال 2014 جام ملت های زنان آسیا را هر چهار سال یک بار برگزار کند. از این رو این این جام به منزله رقابت های مقدماتی جام جهانی زنان نیز محسوب می شود. چین با هشت قهرمانی پرافتخارترین تیم آسیا محسوب می شود. ژاپن و تایلند تاکنون در 15 دوره این مسابقات شرکت کرده اند.
'برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.'
ورزشی**1584**
مترجم:مریم مولوی*انتشاردهنده:علی خورسندی

 

انتهای پیام /* 

جمعه 8 اردیبهشت 1396  7:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها