0

واکنش نایب رئیس فدارسیون ووشو به برگزار نشدن رقابت های زنان کشورهای اسلامی

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154066
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

واکنش نایب رئیس فدارسیون ووشو به برگزار نشدن رقابت های زنان کشورهای اسلامی

تهران - ایرنا - نایب رئیس بانوان فدراسیون ووشو گفت: رقابت های بخش بانوان در باکو(پایتخت جمهوری آذربایجان) برگزار نمی شود و چنانچه حضور زنان در این رویداد فراهم می شد، نمایندگان ایران بر سکوی نخست می ایستادند.

واکنش نایب رئیس فدارسیون ووشو به برگزار نشدن رقابت های زنان کشورهای اسلامی

«شهین نظری» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهارکرد: جمهوری آذربایجان، میزبان چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی در ووشو بانوان حرفی برای گفتن ندارد و بر این اساس تنها،سانداکاران بخش مردان در این رقابت ها حضور دارند.
نایب رئیس فدراسیون ووشو درباره وضعیت ووشو دربین زنان و مردان ایران تاکید کرد که ووشو در بخش زنان فاصله ای با مردان ندارد و دختران ووشوکار در رقابت های جهانی و آسیا همواره گردن آویز طلا را به خود اختصاص می دهند.
نظری ادامه داد: البته فدراسیون ووشو ایران هیچ گونه تفاوتی بین ووشوکاران زن و مرد قائل نیست و رفتاری یکسان بین این دو بخش اعمال می کند و تاکنون زنان در مقایسه با مردان ووشوکار در رقابت های آسیایی و جهانی صد درصد مدال طلا کسب کرده اند. 
نظری درباره آخرین وضعیت تیم ملی ووشو زنان گفت: نخستین اردوی تیم ملی امسال 21خرداد ماه برای حضور در رقابت های دانشجویان جهان در چین تایپه، جوانان آسیا در کره جنوبی و مسابقات جهانی بزرگسالان در روسیه آغاز می شود.
وی ادامه داد: برای رقابت های جوانان آسیا در کره جنوبی هفت ورزشکار در بخش تالو و 3 ورزشکار دیگر در بخش ساندا اعزام می شوند و در مسابقات جهانی روسیه نیز هنوز تعداد نفرات اعزامی مشخص نیست.
نایب رئیس فدراسیون ووشو اضافه کرد که فدراسیون این رشته ورزشی قرارداد خود را با دو سرمربی چینی در بخش تالو وساندای بانوان تمدید کرده است و قرار است مربیان ایرانی هم بزودی معرفی شوند.
به گزارش ایرنا ، «ژنگ ینان» سرمربی تیم ملی زنان در بخش ساندا و «لیو ینان» سرمربی تالو بانوان است.
نظری درباره آخرین وضعیت شهربانو منصوریان قهرمان ووشو زنان که اسفندماه سال گذشته به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد، گفت: حال عمومی او رو به بهبودی است و تمرینات خود را آغاز کرده است.
تیم ملی ووشو زنان ایران در سومین دوره بازی های کشورهای اسلامی در اندونزی توانست ، نقره هانیه رجبی، برنز نفیسه پورگنجی و حمیده برخور را در کارنامه اش به ثبت برساند.
چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی از 22 اردیبهشت ماه در جمهوری آذربایجان آغاز و تا یکم خردادماه ادامه خواهد داشت و کاروان 280 نفره ایران در 19رشته ورزشی به این رقابت ها اعزام می شود.
مسابقات ووشوی نیز از روز 29 اردیبهشت ماه آغاز می شود.
'برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.'
ورزشی**9250**1379**1776
خبرنگار: گلی سفیدزاده، انتشار دهنده: لیلا خطیب زاده

 

انتهای پیام /* 

جمعه 8 اردیبهشت 1396  6:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها