0

جان مک کین: ترامپ می داند که حمله به کره شمالی آخرین گزینه است

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154066
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

جان مک کین: ترامپ می داند که حمله به کره شمالی آخرین گزینه است

تهران-ایرنا- «جان مک کین» رئیس جمهوریخواه کمیته خدمات نیروهای مسلح سنا گفت:دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به خوبی آگاه است که حمله پیشگیرانه علیه کره شمالی باید آخرین گزینه باشد.

جان مک کین: ترامپ می داند که حمله به کره شمالی آخرین گزینه است

به گزارش شبکه خبری بلومبرگ، مک کین پس از جلسه استماع «هری هاریس » فرمانده نیروهای آمریکا در اقیانوس ارام گفت: حمله به کره شمالی می تواند به نابودی پایتخت کره جنوبی منجر شود. یکی از دلایل اصلی آن استقرار توپخانه حکومت «کیم جون اون» رهبر کره شمالی در شمال سئول است که این واقعا نگران کننده است.
وی افزود: من می دانم که رئیس جمهوری به تقویت روابطش با رئیس جمهوری چین، همسایه کره شمالی متعهد است.
با وجود اعزام گروه هواپیمابری و زیر دریایی های وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به این منطقه، مک کین گفت، بر این باور است که کاخ سفید بسیار با حمله نظامی فاصله دارد و ابراز امیدواری کرد که فاصله زیادی تا حمله پیشگیرانه وجود داشته باشد. 
وی افزود: آنها در حال بررسی هر گزینه ای و گزینه آخر هستند و آخرین گزینه دلخواه درگیری مسلحانه است. 
ترامپ ماه جاری در توئیتی نوشت: «کاملا مطمئن هستم که چین به شکل مناسبی با کره شمالی رفتار خواهد کرد اگر نتوانند این کار را انجام دهند آمریکا به همراه متحدانش آن را انجام خواهد داد.»
دولت آمریکا این هفته تاکید زیادی بر افزایش فشارهای اقتصادی و دیپلماتیک به کره شمالی کرد. مقام های ارشد امنیت ملی ترامپ روز پنجشنبه با صدور بیانیه مشترکی اعلام کردند که به دنبال خلع هسته ای شبه جزیره کره از طرق مسالمت آمیز و ایجاد ثبات هستند. 
آنها گفتند همچنان از دستیابی به چنین هدفی استقبال می کنند. 
مک کین از منتقدان برخی سیاست های ترامپ در حوزه مسائل بین المللی بویژه مذاکرات گذشته وی با مقامات روسیه است که می تواند به دستیابی به توافقاتی با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه منجر شود اما این سناتور آریزونا همچنین نسبت به ژنرال های سابق برای شکل دهی به سیاستهای دفاعی ترامپ ابراز اطمینان کرده است. 
به گزارش ایرنا، «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا که امروز جمعه ریاست نشست شورای امنیت با محوریت کره شمالی را برعهده دارد، در مصاحبه با رادیو عمومی ملی آمریکا گفته است که واشنگتن گفت و گو با کره شمالی در مورد برنامه هسته ای آن کشور را رد نمی کند.
خبرگزاری فرانسه در این زمینه گزارش داد: تیلرسون در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال گفت و گوی واشنگتن و پیونگ یانگ گفت: ما مایلیم تا از طریق گفت و گو این مساله را برطرف کنیم.

جمعه 8 اردیبهشت 1396  6:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها