0

انتقاد سازمان ملل از میانمار به دلیل نوع اسکان مسلمانان

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154068
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

انتقاد سازمان ملل از میانمار به دلیل نوع اسکان مسلمانان

کوالالامپور- ایرنا - آژانس پناهجویان سازمان ملل طرح دولت میانمار برای اسکان مسلمانان روهینگیا را در روستاهای 'پناهگاه مانند' با این عنوان که خطر افزایش تنش ها را به دنبال دارد، مورد انتقاد قرار داد.

انتقاد سازمان ملل از میانمار به دلیل نوع اسکان مسلمانان

به گزارش ایرنا، کمیسیون عالی پناهجویان سازمان ملل در میانمار روز جمعه اعلام کرد این طرح که توسط یکی از مقامات ارشد دولت میانمار مورد تایید قرار گرفته است، باعث هراس بین ساکنانی شده که ممکن است در این کمپ های پناهجویی اسکان داده شوند. 
مسلمانان میانمار که پس از افزایش درگیری های ماه اکتبر سال گذشته مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده و به مناطق دیگر از جمله بنگلادش فرار کرده بودند، اکنون در حال بازگشت به میانمار هستند
به نوشته تارنمای شبکه خبر آسیا، این افراد که قصد ساخت خانه های تخریب شده خود را دارند، اکنون به دلیل آنچه دولت میانمار 'محدودیت های امنیتی' معرفی کرده است، مانع از این اقدام شده اند. 
در مقابل، مقامات رسمی میانمار طرحی را دنبال می کنند که براساس آن یک هزار و 152 خانوار از 13 دهکده کوچک پراکنده باید در یک روستای 'پناهگاه مانند' قابل مدیریت بیشتر، اسکان یابند. 
در یک 'یادداشت حمایتی' که بین آژانس های کمک های بشردوستانه منتشر شده، کمیسیون حق بشر سازمان ملل هشدار داده است این طرح می تواند 'ایجاد کننده تنش های بیشتر' در روستاهایی باشد که محل درگیری های اخیر در میانمار بوده اند. 
'اندرو دوسک' سخنگوی کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل گفت که براساس اطلاعات موجود در خصوص این روستاها و نگرانی هایی که در این مورد وجود دارد، این کمیسیون بر اهیمت بازگشت افراد به خانه های اصلی خود و دسترسی آنها به منابع مهم زندگی تاکید می کند. بر اساس این گزارش، بیش از یک میلیون روهینگیایی در شرایط نامساعدی در استان راخین میانمار که بسیاری از بوداییان آنها را مهاجران بنگلادشی می دانند، زندگی می کنند. 
در حالی که براساس برداشت کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل این طرح هنوز در مرحله پیش نویس قرار دارد و ممکن است به مرحله نهایی نرسد، اما 'تین مائونگ سئو' از مقامات ارشد دولت محلی راخین اعلام کرد که دولت اجرای این طرح را آغاز کرده است. 
وی گفت که اسکان مجدد در این مکان به دلیل نزدیکی بیشتر به خدمات دولتی به نفع مسلمانان روهینگیا است. 
براساس اسناد کمیسیون حقوق بشر و ساکنان، دولت میانمار به پاکسازی زمین با هدف ایجاد 'روستاهای مدل' پرداخته و به هر خانوار 220 متر زمین و 150 دلار برای ساخت خانه اعطا می شود.
مسلمان روهینگیا از سال 2012 هدف حملات وحشیانه بوداییان تندرو قرار گرفتند و این حملات بار دیگر در ماه اکتبر سال گذشته باعث شد بیش از 75 هزار روهینگیایی با هدف نجات جان خود روانه مناطق دیگر از جمله کشور بنگلادش شوند. 

جمعه 8 اردیبهشت 1396  6:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها